Shorthanded Clippers, Bucks karşısında mağlubiyetle bitişte bocalıyor

Birumut

New member
Clippers, Kawhi Leonard ve Paul George'un yıldızları olmadan Milwaukee Bucks'tan intikamını almak zorunda kaldı çünkü her ikisi de sakatlıklarla uğraşıyordu ve arka arkaya maçlarda oynayamayacaklardı.

Yapamadılar çünkü Damian Lillard ve Giannis Antetokounmpo, Clippers'ın buna izin vermemesiyle, ikili 69 puan toplayarak Milwaukee'yi Crypto.com Arena'da Los Angeles 124-117'yi geçti.

Lillard 35 sayı kaydetti, buna dördüncü çeyrekte art arda gelen dokuz sayı da dahil, Milwaukee'nin farkı 10 sayıya çıktı. Ayrıca 11 asist ve 7 ribauntla oynadı.

Lillard, belirleyici dördüncü çeyrekte 16 sayı attı; sahadan 7'ye 4, üç sayı aralığından 5'e 3 çıktı.

Antetokounmpo 34 sayı attı, buna 11.12 saniye kala attığı serbest atışlar da dahil, Bucks'a dört sayılık üstünlük sağladı. Ayrıca 10 asist ve 7 ribauntla oynadı.

Clippers koçu Tyronn Lue, “Bu iki adam harika oyuncular ve bunu anlıyoruz” dedi. “Ve iyi bir maç çıkardılar. Dame'ı düşündüm [Lillard] tempoyu erken belirledi, basketbolu attı, birkaç üçlük attı ve sonra oyunun kontrolünü geç ele geçirdi. Ve bir kez harekete geçtiğinde durması zor oldu. Yıldırım atmaya çalıştık. Ateş etmeye çalıştık, farklı şeyler yapmaya çalıştık ama o içeri girip önemli şutlar atmak zorunda kaldı.”

Clippers geçen hafta Milwaukee'de Bucks'a yenilmişti, ikinci yarıda 15 sayı farkla öndeydi ve Antetokounmpo'nun aşil sakatlığı nedeniyle oynayamadığı maçta mağlup olmuştu.

Şimdi Clippers'a da aynı başarıyı gösterme fırsatı sunuldu; Pazar günü iki süperstarı olmadan maça çıktılar; Leonard sol kasık ağrısı nedeniyle oyun dışı kaldı ve George sol diz ağrısı nedeniyle oturamadı.

Hem Leonard hem de George sezonun sadece altıncı maçını kaçırdılar ve bu maçta Clippers'ın maç başına 46,1 sayı, 11,6 ribaund ve 7,4 asist ortalamalarından mahrum kalmasına neden oldu.

18 sayı ve 6 ribauntla oynayan Ivica Zubac, “Demek istediğim, en iyi oyuncularınızı onlar yokken kaybetmek her zaman zordur” dedi. “Herkes üzerine düşeni yapmalı, herkes harekete geçmeli. Ve sanırım bu gece adamların yaptığı da buydu. Sanırım herkes öne çıktı ve maç boyunca mücadele ettik.

“İlk yarının hemen hemen tamamında öndeydik. Ne yazık ki maçı kaybettik ama yaptığımız bazı güzel şeyler vardı ve James Harden'ı her sahaya çıkardığımızda bu bize çok yardımcı oldu. Yol gösteriyor, bizi doğru yerlere koyuyor, her şeyi organize ediyor. Bu yüzden sahada kim olursa olsun değişmemiz gerektiğini düşünüyorum.”

Clipper yıldızlarının yerlerinde sırasıyla PJ Tucker ve Amir Coffey start aldı. Coffey 16 sayı ve 10 ribaund, Tucker ise 7 sayı ve 6 ribauntla oynadı.

Lue, Tucker hakkında “Evet, onun fiziksel olduğunu düşünmüştüm” dedi. “Biraz sertlik getirdiğini sanıyordum. Bence dört hücum ribaundu aldı, açık atışlar yaptı ve çok fazla ritim tutmadan şut atmak zor. Ama açık atışlarıyla ihtiyacımız olan fizikselliği getirdiğini düşündüm ve öyle de yaptı. Genel olarak iyi bir iş çıkardığını düşünüyorum.”

Clippers'ta Norman Powell benchten gelerek 26 sayıyla liderliğini sürdürdü. Ancak Clippers'ın oyunda kalmasına yardımcı olan şey, sahadan 11'e 9 şut atan Zubac'ın gelişmiş oyunuydu.