Clippers Thunder'a yenildi, en iyi takımlarla mücadeleye devam ediyor

Birumut

New member
OKLAHOMA ŞEHRİ –

Oklahoma City Thunder, Clippers'a son derece rekabetçi Batı Konferansı'nın zirvesinde yer aldıklarını kanıtlamaları için önemli bir fırsat sundu.

Bunun yerine, NBA'in en iyi takımlarından birini yenebileceklerini göstermek için bir fırsatı daha kaçırdılar.

Clippers'ın Perşembe gecesi All-Star arasında Thunder'a karşı aldığı 129-107'lik mağlubiyet, Şubat ayında Minnesota Timberwolves'a 121-100 yenilmesinin ardından, önlerindeki takıma üst üste ikinci kez yenilmeleri anlamına geliyordu. 12.

Maçı üst düzey takımlara karşı bir ölçüm çubuğu olarak gören Oklahoma City (38-17), kulüpler arasında normal sezonda eşitliği bozmayı garantiledi.

Clippers antrenörü Tyronn Lue, “Sadece eşitliği bozma durumu açısından büyük bir maçtı” dedi. “Fakat tüm yıl boyunca harika oynuyorlar. Gerçekten iyi oynadığımız dönemler olduğunu düşünüyorum. Yetenekle kazandığımız için maç kazandığımız zamanlar oldu.

“Ve dediğim gibi bunun bir barometre oyunu olduğunu düşünmüyorum. Bence barometre maçı play-off'lara geldiğimizde ne olacağını görmemizdir. Ve dolayısıyla bizim için çok daha iyi olmamız gerektiğini biliyoruz, özellikle savunma tarafındaki işleri temizlememiz, bu konuda daha iyi olmamız, kapsamları anlamamız ve zaman zaman planlarımızda daha iyi olmamız gerektiğini biliyoruz. Bu yüzden bu konuda daha iyi bir iş yapmalıyız.”

Clippers üçüncü çeyrekte şutlarının sadece %29,6'sını atarak oyundan uzaklaştı. Thunder %70 saha içi ve %71,4 üçlük oranıyla müthiş bir şut atarken, Clippers 35-23 öne geçti. Thunder'ın çeyreği 13-3'lük skorla tamamlaması Clippers'ı 14 sayılık bir farka soktu.

Clippers'ı 9'a 12 şutta 20 sayıyla yöneten Kawhi Leonard, “Üçüncü çeyrekte daha hızlı koşmaya, daha sert oynamaya başladılar” dedi. “Topu çevirdik, onlar da geçişte çıktılar ve bizi pişirdiler.”

Dördüncü çeyrekte fark 19 sayıya çıkınca Clippers (36-18) son bir hamle yaptı. Ancak 3:53 kala ve Clippers 115-99 gerideyken Lue, Cuma gecesi Memphis'te bir maçları olduğunun farkında olan dört ilk beş oyuncuyu (Leonard, Paul George, Ivica Zubac ve James Harden) çekti.

Lue, “Demek istediğim, sayıyı dörde veya altıya indirseniz bile oyunu kaybedebilirsiniz ve bu benim için boşa harcanan dakikalardır” dedi. “Yani, bir kez gol atıp dört buçuk sayıyla 16 sayıya yükseldiler, adeta 'bitti' gibiydi, o yüzden yarına hazırlanın. Maçtan sağlıklı çıkıp yarın Memphis'e hazırlanacağız.”

Clippers da bu maçtan savunmasının iyileştirilmesi gerektiğinin bilincinde olarak çıktı.

Thunder, All-Star guard Shai Gilgeous-Alexander'ın 31 sayısıyla liderliğini sürdürürken, ilk beş oyuncusu da çift haneli rakamlara ulaştı.

Sahadan 12'ye 19'luk şutları ve üç sayılık mesafeden altıya üç şutları, Oklahoma City'nin sahadan %55,6 ve üç sayılık mesafeden %48,6 şut çekmesine yardımcı oldu.

14 sayı, 7 ribaund ve 6 asistle oynayan George, “Çoğunlukla ritim içindeydiler” dedi. “Onları ritimden çıkaramadık. Ama Shai'nin sadece saldırı modunda kalarak iyi bir iş çıkardığını düşündüm. Hepsi… hepsi sadece saldırı modundaydı. Ve hiçbir şey yaptığımızı da düşünmüyorum. İkinci yarıda üç sayı çizgisini ve boyalı alanı gerektiği kadar savunamadık.”

Clippers Batı'da üçüncü olmayı sürdürdü, ancak konferans lideri Minnesota'nın 2,5 maç, ikinci sıradaki Oklahoma'nın ise 1,5 maç gerisindeler ve Denver (37-19) onların hemen arkasında.

George, “Açıkçası bitirebileceğimiz mümkün olan en iyi tohumla bitirmek istiyoruz” dedi. “Fakat bence daha da fazlası, yıl sonuna doğru doğru yolda oynamamız gerekiyor.”