Yıldızlı Clippers, sezon öncesi maçında yıldızsız Nuggets’ı mağlup etti

Birumut

New member
Clippers’ın başlangıç kadrosunun beşte dördü haftalardır belirlenmiş gibi görünse de, son sıra için seçmeler Salı günü oynadıkları üçüncü sezon öncesi maçlarında da devam etti; Clippers, Denver’ın yıldızlarını oynattığı ancak 116-103’lük bir galibiyet elde etti.

Paul George, sadece 18 dakikada 23 sayı atarak 13 şutun 9’unu kaydetti ve hazırlık maçında 2-1 önde olan Clippers’a 5 ribaund ekledi.

İlk pivot Ivica Zubac 13 sayı, 8 ribaund, Russell Westbrook 7 sayı, 7 asist ve 5 raunt, Kawhi Leonard ise 7 sayı, 8 ribaund ve 1 asistle oynadı. Clippers’ın ilk beş oyuncusu, beş top kaybına karşı 33 şutun 22’sini 10 asistle yaparak, teknik direktör Tyronn Lue’nun öncelik olarak gördüğü topa sahip olma mücadelesini kazandı.

Bu takımlar Perşembe günü Crypto.com Arena’daki rövanş maçlarında oldukça farklı görünebilirler. Denver, geçen sezon Nikola Jokic, Jamal Murray, Michael Porter Jr. ve Kentavation Caldwell-Pope’un dinlendirildiği şampiyonluk yarışının yıldızlarını oynatmadı.

Clippers, ilk üç sergisinde, Salı günü Terance Mann ve Robert Covington’un ardından Nicolas Batum’un rol almasıyla, ilk üç sergisinde ileriden başlayanları değiştirdi. Batum karşılaşmayı 6 sayı, 4 ribaund ve üç üçlükten ikisini kaydetti.

Batum’un gecesi ilk yarının 16 dakikasında sona ererken, Mann ikinci yarıyı 21 dakika, 8 sayı ve 7 ribauntla tamamladı. Covington, üç şutta dört sayı atarak 17 dakika oynadı. Geçen sezonun sonlarında rolünü kaybeden uzun süredir başlangıç oyuncusu olan Marcus Morris Sr., üst üste üçüncü maçını kaçırdı, ancak ilk iki maçta kenarda kalan kasık sakatlığını atlattı. Morris, tıpkı yedek pivot Mason Plumlee gibi Clippers’ın diğer oyunculara daha uzun süre bakabilmesi için dinlenmişti.

Lue, sezon başladığında bu rolü kim oynayacaksa birden fazla pozisyonu koruyabilmesi gerektiğini ve Mann, Covington ve Batum’un bunu kanıtladığını söyledi. Her ne kadar dokuz ila 10 oyunculu bir rotasyonla oynamayı tercih etse de, bu sayı eşleşmelere bağlı olarak artabilir, bu da ileri rotasyonun sezon boyunca devam edebileceği anlamına gelir.

Lue Salı günü şöyle konuştu: “Bu, kimin oynadığına bağlı olarak bir oyuncuyu oyuna sokup çıkarabileceğimiz pozisyonlardan biri olacak.” “Bunun bu durumlardan biri olabileceğini düşünüyorum, henüz tam olarak emin değilim, ancak savunma hakkında konuştuğumuzda üç oyuncunun da masaya farklı bir şeyler getirdiğini düşünüyorum.

“T. Mann başlayabilir, bu gece oyun kurucuyu koruyabilir, yarın da 4’lüyü savunabilir. Nico bu gece oyun kurucuyu koruyabilir ve RoCo daha çok topsuz alanda yön değiştiren, top çalan, zayıf taraf savunmacı tipi bir adam. Bu yüzden farklı şeyler yapıyorlar. Ve bu komite tarafından yapılabilir.