Paul George, Clippers için yeni oyun kurucu rolünde mükemmelleşiyor

Birumut

New member
DALLAS —

Oyun kurucu ve öğrenci Pazar öğleden sonra Dallas’ta hakem masasının yastıklı bir bölümünde yan yana oturdular, iki beyin nihai bir Clippers zaferinin son çeyreği için tek bir vizyona ulaşmaya çalışıyordu.

Eski bir NBA oyun kurucusu olan teknik direktör Tyronn Lue, kanat oyuncusu Paul George’a Cuma günü San Antonio’daki bir galibiyetle başladığı ve Pazar günkü galibiyetle devam ettiği fiili oyun kurucu rolünü emanet ettiğinden, gelecekte aynı şeyin daha fazlasını bekleyin. Mavericks.

Lue, George ve Kawhi Leonard’a oyun kuruculuklarını geliştirmeleri için meydan okuduktan ve George bunu eski asistan Chauncey Billups ile birlikte çalışarak gerçekleştirdikten iki yıl sonra, George, koçların ondan döndükten sonra hücumu daha doğrudan başlatmasını istediği son günlerde deneyimin onu rahatlattığını söyledi. hamstring yaralanması. Hareket, takımın geleneksel oyun kurucuları ile birlikte geliyor: Yedek John Wall, karın yaralanması nedeniyle en az bir hafta daha oyundan çıkarken, uzun süredir ilk beşte yer alan Reggie Jackson, iki hafta önce yedek kulübesine alındı, top hakimiyeti görevleri başlangıçta Terance Mann’ı kanatlayacak.

Mann bir başlangıç olmaya devam ediyor. Ve Leonard da hücumu başlatıyor. Ama şimdi George, “doğal” hissettiğini söylediği bir iş olan topu sahaya getirme konusunda daha büyük bir pay alıyor.

Lue, “PG’ye ‘Geleneksel bir oyun kurucu değilsin, bu yüzden oyunu kolaylaştırmana ve oyunu yapmaya çalışmana gerek yok, mesela gidip seninkini almalısın’ dedim” dedi Lue. “Ve doğru oyunu, doğru pası yapmaya çalışarak iyi bir iş çıkarıyor ama agresif olmalısınız. Neyi çalıştırmak istediğimizi ve onu nasıl yürütmek istediğimizi anlamak konusunda iyi bir iş çıkarıyor.”

İki galibiyet bir trend oluşturmaz. Ancak Clippers (25-24) bir tane başlatabileceklerini umuyor. “Çöp zamanı” eşyalarını ayıklayan istatistik veri tabanı Clean The Glass’a göre, bu sezon hücumları 100 pozisyon başına 111,7 puan üreten 26. sırada yer alıyor. Clippers, San Antonio ve Dallas’a karşı 100 pozisyonda ortalama 133.9 sayı buldu.

Bu rakamlar, son iki maçında toplam 66 sayı atan Leonard’a ve Norman Powell’a toplam 45 sayı atmasına da kolayca bağlanabilir. Ancak George da kilit bir rol oynadı. Cuma günü yaptığı 12 asistten dokuzu, George boyaya ulaştıktan veya arabayla yanındayken geldi. Pazar günü Dallas’ın bölgesi tarafından engellenen sadece dört ilk yarı atışından sonra George, defalarca boyaya girmenin yollarını bularak karşılık verdi. Lue, George’un böyle oynaması gerektiğini söyledi.

Clippers oyun kurucusu Paul George, sol ve forvet Robert Covington, Pazar günü Dallas Mavericks’i 112-98 yendikleri galibiyetin ikinci yarısında kutlama yaptı.

(LM Otero / Associated Press)

Haberler’a konuşan Leonard, “Bu size sadece başka bir hücum adamı veriyor, bizim için oyunlar yaratıyor, yokuş aşağı iniyor ve ben tüm maçı yapmak zorunda kalmıyorum” dedi. “Artık birkaç yakala-şut atabiliyorum ve topu aldığımda da aynı şey oluyor, sadece birbirimize yardımcı oluyoruz.

“Mann harika bir iş çıkarıyor, hala da yürütüyor. Paul’ün top hakimiyeti, üç sayılık atışlar, orta mesafe şutörler olması bize yardımcı oluyor.”

Lue Pazar günü yaptığı açıklamada, rol değişikliğiyle George’un “en çok fedakarlık yapması gerekiyor” çünkü topsuz oynadığında tipik olan bazı şutları alamayacak. Ancak değişiklik kısmen, George’un hala önce saldırma seçeneğine sahip olması ve onu meşgul tutması nedeniyle yapıldı, dedi koç. Leonard’ın Pazar günü 30 sayı atarak en az 24 sayılık galibiyet serisini art arda yedi maça çıkarmasıyla, hücum her zamankinden daha fazla Leonard’a yönelecek, ancak Lue bunun yardımcı yıldızın ritmi pahasına olmasını istemedi.

Geçerli bir endişeyi ele aldı, dedi George.

“Sırf haklı olarak en iyi oyunculardan ve en iyi oyun kuruculardan birine sahip olduğumuz için ritmimi kaybedecekmişim gibi hissettim ve ne zaman [Leonard] George, Haberler’a verdiği demeçte, top onun elinde, iyi şeyler oluyor, bu yüzden işleri onun üzerinden geçireceğiz, ”dedi. “Bunda gayet iyi.

“Bunun diğer tarafı bazen iki, üç, dört, beş pozisyonda şut atmadığınızda zor oluyor ve sonra şimdi bir tane alıyorsunuz ve her şey yolunda gibi, ben ayarlıyım. Ama sonra tekrar iki, üç, dört pozisyon için atış yapamayabilirim ve bu yüzden tamam, benim şutum, biraz daha rötuş yapmam gerekiyor, ama sonra tekrar atış yapmayabilirsin. Bazen ritimde kalmak biraz zor. Evet, bu benim için harika çalışıyor… ben oradayken ona fırsatlar yakalamaya, onu aramaya ve oyunu onun için kolaylaştırmaya çalışıyorum çünkü o çok verimli ve çok iyi şut atıyor.”

Yeni sorumlulukları George’a emanet etmek, ciro riskini kabul etmek anlamına gelir. George, Cumartesi günü pick-and-roll oyuncusu olarak girerken, elindekilerin %18’inde topu çevirmişti. Synergy Sports’a göre, kapana kısıldığı 25 pick-and-roll pozisyonunda top kaybı oranı üçte bire fırlamıştı.

Lue, en verimli şekilde çalışmanın basit geçiş yapmak anlamına geldiğini vurguladı. George, San Antonio karşısında 12 asist ve sıfır top kaybıyla 16 sayı kaydetti. Mavericks’e karşı 21 sayı ve dört asist ve beş top kaybı ekledi, ancak Clippers Dallas’ı 19 sayı geride bırakarak 14 sayılık galibiyete giderken top kayıplarının hiçbiri devre arasında gelmedi.

NBA’deki herkes, takımın geleneksel bir oyun kurucu olmadan uzun süre oynayacağına inanmıyor. Clippers’ın son takas tarihi olan 9 Şubat’tan önce pozisyonunu yükseltmekle ilgilendiği söyleniyor ve Lue son haftalarda rotasyonunda bir oyun kurucu tutmayı tercih edeceğini söyledi. Soyunma odasında, oyuncuların konuyla ilgili görüşleri farklıdır: Birçoğu, hücumu optimize etmek için “geleneksel” bir oyun kurucunun gerekli olduğuna inanıyor. Diğerleri, top hakimiyetçileri bencil olmayan bir şekilde topu sahanın bir tarafından diğerine hareket ettirip sürüş şeritlerini açabilen dönüşleri zorladığı sürece, bunun modası geçmiş bir kavram olduğunu söylüyor.

George, “Sezonu bu şekilde bitirmek için gidersek, bunu seveceğim,” dedi, “ama bilirsiniz, bence sadece nasıl oynadığımızla ve dört kanatla ve büyük bir ya da en iyi şekilde oynayacaksak. küçük topumuzla beşte, o zaman büyük kalabileceğimiz ve sahada hala bir kolaylaştırıcı ve oyun kurucumuz olduğu ve bizi setlere sokup iyi atışlar yapabileceğimiz bir avantaja sahip olduğumuzu düşünüyorum.

Cumartesi günü Lue da aynı şekilde hissettiğini belirtti. George, Leonard ve Powell etrafında kurduğu Mavericks’e karşı denediği kanat odaklı dizilişler, “bizim için gerçekten çok iyi bir birim” olabilir.

“Marcus [Morris]Nico [Batum]PG, Kawhi veya [Robert Covington] bu karışımda Norm veya Luke ile birlikte [Kennard]her neyse, bunlar bizim için iyi kadrolar olacak,” dedi Lue.