Pau Gasol, Hall of Fame adaylığı için Kobe Bryant’a teşekkür ediyor

Birumut

New member
TUZ GÖLÜ ŞEHRİ –

Pau Gasol, uzun boylu ve kendinden emin, dar kesim bir takım elbise ve duruma uygun deri makosen ayakkabılarla sahneye rahatça çıktı.

Cuma günü All-Star haftasonunun ilk aksiyonunda Gasol, Hall of Fame finalisti seçildi – bu, Nisan ayında NCAA Final Four’da resmi olarak aday olarak ilan edilmeden önce, altı kez All-Star için neredeyse kesin bir formalite olan bir adım.

O, Gasol’un sahadaki pek çok rakibi Dirk Nowitzki, Dwyane Wade, Tony Parker ve San Antonio Gregg Popovich’in de aralarında bulunduğu dolu bir potansiyel ödüller sınıfının bir parçası. WNBA efsaneleri Becky Hammon ve Jennifer Azzi de göreve başlayacak 12 oyuncu ve koç arasında yer alıyor.

Açıkçası, bu oyunda başardığı her şeyi, sorgusuz sualsiz küresel bir etkiye sahip olan başarılarını düşünmek için duracaktı.

“HAYIR. Çok yoğun bir gündü,” dedi Gasol.

NBA’in teknoloji zirvesinde panelistti, birkaç sandviç dürümü aldı, Onur Listesi haberlerini aldı ve takımının kazandığı ligin Yükselen Yıldızlar maçında koç olarak çalışmaya başladı.

“Yenilmez,” dedi. “Üste çıkıyorum, onları asıyorum.”

Gasol’un kariyeri, bir kutlama ve takdir aşamasına girmek üzere – Lakers, 7 Mart’ta 16. sırasını emekliye ayırıyor.

Cuma günü duyuru gösterisinin bir parçası olarak kısa bir düşünme anında “Yaptığınız işi sevdiğinizde …” dedi.

Ve Gasol bu tavırla oynadı – genellikle “yumuşak” olarak etiketlenen Avrupalı oyuncular hakkındaki klişeleri ortadan kaldırmaya yardımcı olan bir tutku ve yoğunluk.

Gasol’un oyunu, tiz sesten çok beceri üzerine inşa edildi – şut atabilen, pas verebilen ve sahada zorbalık yapabilen birinden çok daha rahat bir şekilde doğru kararı verebilen bir oyuncu.

Şimdi, bu aşk geri atılmak üzere.

Ayrıca kibarlık, düşüncelilik, kalite ve zarafet mirası da var – Gasol, merhum takım arkadaşı Kobe Bryant’ın Onur Listesi’ne Bryant’ın ailesiyle yan yana giriyor.

Nihai görevlendirmesi, ortaklıkları nedeniyle şüphesiz Bryant’ın da bir kutlaması olacak.

Lakers’ın yaptığı iyi bir sezon içi anlaşma, her zaman, Bryant liderliğindeki Lakers hanedanının yeniden doğuşu için Kwame Brown, Javaris Crittenton, Aaron McKie ve başka bir Gasol’un haklarını gönderen Gasol’u satın almalarıyla karşılaştırılacaktır.

“Durduramazsın. Onu koruyamazsın,” demişti Bryant bir keresinde Gasol’la oynadığı iki kişilik oyun için. “Sadece ıskaladığımızı umuyorsun. Bunu savunmanın gerçekten makul bir yolu yok.”

Cuma gecesi Gasol, Bryant’la bir yeri paylaşmaktan bahsetti – sonunda Onur Listesi’ne girdi ama önce Lakers’ın 8. ve 24. sıralarının yanında yer aldı.

“Yolun her adımında Gigi ile birlikte aklımda, kalbimde. Ve sonsuza kadar orada olacak. Bir oyuncu olarak büyüdüm, büyük ölçüde onun sayesinde daha yüksek bir seviyede oynadım. Açıkçası, Phil [Jackson]takım arkadaşlarının geri kalanı, ekibin geri kalanı ve ben kendi payıma bir şeyler koymak zorundaydık ama onun liderliği, örneği, yaklaşımı oyunumu gerçekten yükseltti ve beni daha iyi bir oyuncu yaptı.

“…Benim adım, numaram o şampiyonluklar olmadan o kirişlere girme. Ve o şampiyonlukları Kobe Bryant olmadan kazanamayız.”

Gasol ve bir nesil NBA rekabeti için şampiyonluklar için birlikte mücadele ettiği oyuncular tarafından vurgulanan bu potansiyel sınıfın her yerinde büyüklük var.

Wade, 13 kez All-Star, üç kez şampiyon ve NBA basketbolunun bir döneminin belirleyici yeteneklerinden biri, LeBron James ve Chris ile oynarken gösterdiği fedakarlık ve esneklikle süper takım çağının başlamasına yardımcı olan bir oyuncu. Isı ile Bosh.

Popovich, NBA’in tüm zamanların en çok kazanan koçu ve beş kez lig şampiyonu. Parker, bu takımların çoğunda kilit bir parçaydı, bir Final MVP’siydi ve Gasol gibi NBA’in Avrupa istilasının bir parçasıydı.

Bu hattın başında, Lakers’ın Mavericks’le oynamasından önce Dallas’ta Noel Günü’nde bir heykelle ölümsüzleştirilen Nowitzki var.

Bu oyunculara teknik direktörler Gene Bess, David Hixon ve Gene Keady katıldı.

Kadın basketbol efsaneleri Azzi ve Hammon ile antrenörler Gary Blair ve Marian Washington da bir düzine finalist arasında yer aldı.

Ancak Lakers taraftarları için bu tamamen Gasol ile ilgili olacak.

Gasol, “Sadece eğleniyorum, olup bitenler üzerinde çok fazla durmuyorum,” dedi. “Azar azar, umarım onu alıp tadını çıkarabilirim – bu anlar özel.”

Cuma sadece başlangıçtı.