Nicolas Batum ve Kawhi Leonard Clippers’ı Bulls’un karşısında taşıyor

Birumut

New member
Clippers’ın All-Star forveti, podcast’inde Paul George, sağ dizindeki burkulmanın ardından ne zaman geri dönmeye hazır olacağını bilmiyor, “ama süreci kısaltmak için elimden geleni yapacağım” dedi.

Clippers da uzun vadeli planlar yapacak konumda değil ancak George’un geri dönüşü ihtimaline karşı, oynadıkları süreyi uzatmak için ellerinden geleni yapmaya çalışıyorlar.

George’un dizinden sakatlanmasından bu yana oynadıkları üçüncü maçta ve iki gece önce yüzüne dirsek darbesi alan Kawhi Leonard’ın yeni başlangıç kadrosuna dönerken 22 sayı atmasıyla Clippers, Pazartesi gecesi Crypto’da Chicago’yu 124-112 mağlup etti. com Arena, ilk tur play-off serisini zayıf bir şekilde koruyacak.

Bu hafta Memphis’te iki maç ve New Orleans’ta üçüncü maçla Clippers (40-36) beşinci sırada yer alıyor, Phoenix’in yarım maç gerisinde ama yedinci sırada sadece bir maç önde, bu da oyunda rekabet edebilecek bir yer. -turnuvada. Batı Konferansı sıralamalarının ne kadar yoğun olduğu göz önüne alındığında, yapılacak çok iş var. Ancak Pelicans’a karşı unutulmaz 21 puanlık yenilginin ardından iki gece, Clippers, verimliliği tüm kadroya yayılan yeni başlangıç oyuncusu Nicolas Batum tarafından canlandırıldı.

Batum, Pazar gecesi başlayacağını ve normal sezonun geri kalanında Marcus Morris Sr.’ın yerine ilk forvet olarak kalacağını öğrendi. Antrenör Tyronn Lue, Robert Covington’ın yedek role geçip geçmeyeceği veya Morris’in hala bir role sahip olup olmayacağı konusunda taahhütte bulunmadı. Böyle bir hamle Mart başından bu yana şirket içinde tartışılıyordu, ancak Morris 2021’den bu yana ilk 11’in dayanak noktası olduğundan bu değişikliğin yapılması önemli bir değişime işaret ediyor.

Leonard, Batum’un başlangıç takımına tempo ve savunma kattığını söyledi.

Lue, “Marcus’un yaptığı yanlış bir şey değildi, sadece farklı bir şey denemekti” dedi. “Ve iyi oynamadığınızda farklı bir şey denemek istersiniz ve Marcus da bunu destekliyordu. Eğer yüksek seviyede kazanmak istiyorsak fedakarlık yapmalıyız.”

Önceki iki maçta da geride kalan ilk 11, %59’u (27’de 16) üç sayılık atışlar olmak üzere %65 saha içi şut oranıyla oynadı ve yedi top kaybına karşı 25 asist üretti. Batum sezonun en yüksek sekiz üçlük atışını yaparak 24 sayı attı. Clippers’ın önceki gün Lakers’ı yenen Bulls’tan (36-39) uzaklaştığı üçüncü çeyrekte üçlüklerin üçünü yaptı.

Batum, “Her atışta neredeyse tamamen açıktım” dedi. “Böyle oynamayı seviyorum.”

George’un dizinde bağ hasarı olmadı ve ekip ameliyatın gerekli olduğuna inanmıyor.

“Bunun ne zaman olduğunu bilmiyorum [return] Tarih şu, ancak yapabileceğim son şey olup bitenlere karışmamak çünkü yaralanmaların ne kadar sürdüğünü kim bilir,” dedi George, geçen haftanın sonlarında kaydedilen ancak Pazartesi sabahı yayınlanan “Podcast P” bölümünde.

Ancak takviyeler yakında gelecek. Yedek guard Norman Powell’ın 2 Mart’ta sol omzundan sakatlanmasından bu yana ilk kez yol gezisi sırasında oynaması bekleniyor. Lue, Powell’ın dönüşünde dokuz kişilik rotasyon kullanacağını söyledi.

“Ona geri ihtiyacımız var. Onun suyuna ihtiyacımız var. Lue, şut çekmeyen omzunu sakatlamadan önce NBA’de yılın altıncı adamı adayı olan Powell için “Onun skoruna ihtiyacımız var” dedi. Şutlarının %52’sini yay içinden, üç sayılık atışlarının da %41’ini atarken, kadroda benzersiz olan şut faulü alma yeteneğine de sahipti.

Norman Powell’ın omuz sakatlığının ardından bu hafta Clippers’ta oynaması bekleniyor.

(David Zalubowski / Associated Press)

George, geçen Salı günü Oklahoma City’nin Luguentz Dort’uyla ribaunt için mücadele ederken dizi geriye doğru eğildi. “zonklayan” bir acı hissettiğini anlattı.

“Aklımdan geçen tek şey şuydu: ‘Umarım büyük bir şey yırtmamışımdır. Umarım hiçbir şeyi mahvetmemişimdir’” dedi George. “Ben şöyleydim: ‘Kahretsin. Bu mu? ACL’nizi yırttığınızda, MCL’nizi yırttığınızda böyle mi hissediyorsunuz? Buradaki yaralanma bu mu?’ ”

Podcast’in ortak sunucularından biri olan Jackie Long, Dort’a atıfta bulunarak “kirli oyuncu” dese de George, Dort’un oyununun kötü niyetli olduğuna inanmadığını söyledi.

George, sakatlığından bu yana Clippers’ın maçlarını yakından takip ettiğini ve aktif kalabildiğini söyledi. Pazartesi günü izlediğinde, Russell Westbrook (12 sayı, 10 asist, üç top kaybı) ve Patrick Beverley’nin (dokuz sayı) yeniden bir araya geldiğini gördü; uzun süredir mücadele eden bu oyuncular, her ikisi de Şubat ayında takas edilmeden önce bu sezon Lakers’ın takım arkadaşı haline geldi. Tesadüfen ikisi de George’un yakın arkadaşlarıdır.

Geçen ay Clippers son kadrodaki yerini nasıl dolduracağına karar verirken, ekip Westbrook’u imzalamadan önce her iki guardı da değerlendirdi.

Clippers’la yeniden bir araya gelmeyi düşünüp düşünmediği sorulduğunda Beverley sırıtarak, “Her yerde olacağımı sanıyordum” dedi.

İkili, ihbar öncesinde kucaklaştı, ardından Westbrook, Beverley’e faul yaparken hemen bir şut attı ve “bebeği salla” hareketiyle bunu kutladı.

Bu, Clippers’ın George’un sakatlığının ardından önceki iki maçın başlarında geride kalması nedeniyle Lue’nun istediği hızlı başlangıcın bir parçasıydı.

Batum, Westbrook ve Eric Gordon’dan oluşan kombinasyon Pazartesi gününden önce az kullanılmış ancak kısa sürede etkileyici bir performans sergilemişti.

Ekip, Morris’in hastalık nedeniyle müsait olmadığını söyledi.

Lue, ihbardan önce “Bu gece daha fazlasını göreceğiz ve ilerleyeceğiz” dedi.