Marcus Morris’in takımdan ayrılmasıyla Clippers kadroyu istikrara kavuşturmaya çalışıyor

Birumut

New member
Kısa elli Clippers’ı Cuma günü Sacramento’da bir kez daha başlangıç kadrosunu ve rotasyonlarını karıştırmaya zorlayan şey tam bir zorunluluktu; burada sadece dokuz oyuncusu olan takım, beşe ulaşan mağlubiyet serisini bitirdikten birkaç saniye sonra geldi.

Pazar günü Los Angeles’ta Memphis’e karşı oynayacakları bir sonraki maç, Tyronn Lue’nun rotasyonlarına yeni bir bakış getirebilir – bu sefer kendi tercihleriyle. Geçen hafta koç, sabit bir rotasyona kilitlenip kadro denemelerini iki ila üç maçta bitirmeyi beklediğini söylemişti; bu, Kings’e 128-127’lik bir yenilginin ardından Clippers’ı 33-33 ve Batı’da sekizinci sırada bırakan bir pencereydi. Konferans.

Programlarına birkaç günlük dinlenme ekleyen Clippers, Kawhi Leonard, Paul George ve tüm sezon boyunca mahrum kaldıkları takım arkadaşlarıyla, play-off’lara kalabilmek ve oyundan kaçmak için şimdi ya da asla teklifinde bulunarak ritim oluşturmak için neredeyse bir ay boyunca bir fırsata sahip. -turnuvada.

Kamuoyuna konuşmaya yetkili olmayan kaynaklara göre Clippers, uzun forvet Marcus Morris Sr.’ın ilk 11’den çıkacağı beklentisiyle hazırlanıyordu. Böyle bir değişiklik önemli olurdu: Morris, Mart 2021’den bu yana son 156 maçının 155’ine, sezon sonu da dahil olmak üzere, başladı çünkü Clippers, Leonard ve George’a daha iyi hareket alanı sağlayan güçlü bir şutçu olarak değerine olan inancından dolayı. suç.

Cuma günkü mağlubiyetin ardından ortaya çıkan sorulardan biri Clippers’ın yerini nasıl dolduracağıydı. Nicolas Batum, Kings’e karşı ilk maçına Morris’in baldırındaki gerginlik nedeniyle üst üste ikinci maçı kaçırmasıyla başladı.

Sacramento’ya karşı sezonun en yüksek 31 dakikasında 15 sayı ve çok sayıda top kaybı yapan, az kullanılan Robert Covington aday olabilir. Covington’ın 16 dakikalık ortalama süresi, 2013-14’teki çaylak sezonundan bu yana en düşük süresiydi.

Lue “benimle konuştu ve bana planının ne olduğunu anlattı; bana sadece hazır olmamı söyledi,” dedi Covington. “İşlerin ne zaman değişeceğini bilmiyorsunuz ama o sadece ‘yaptığınızı yapmaya devam edin’ dedi. Sanki işler değişecek gibi.’ ”

Lue, Covington’ın Kings’e karşı oynadığı oyun hakkında şunları söyledi: “Harikaydı, sadece yön değiştirmeleri, birkaç şutu bloke ettiğini, topu uzaklaştırdığını, potaya ulaştığını, doğru oyunu yaptığını düşündüm. Basketbolun her iki tarafında da gerçekten iyi bir iş çıkardığını düşündüm.”

Clippers’ın savunmadaki gerilemesi, Covington’un daha düzenli bir rol oynamaya devam edip edemeyeceği sorusunu gündeme getirdi.

“İki harika savunmacımız var” [Leonard] ve PG, Nico, [Terance] Mann, gerçekten savunma yapabilen adamlarımız var” dedi Covington. “Ama ben bu takıma farklı bir şey katıyorum. Beni buraya getirmelerinin sebeplerinden biri de bu. Bu, o kadar yıkıcı oluyor ki. Topun dışında bozucu olmak. Bir şeyleri doğru görmek ve okumak. Oyunları izlemek gerçekten gelişiyor ve basketbolu elime alma konusunda ustalık kazanıyorum. Savunma tarafında bizim için bir fırsat yaratmak, geçiş oyunları yaratmak ve çıkıp koşmak.

“Demek istediğim, adımı bu şekilde inşa ettim. Ne zaman adım anılsa, bunu yapmaya devam edeceğim.”

En az bir hafta ve muhtemelen daha uzun bir süre için Lue için başka bir rotasyon kararı zaten verildi. Yedek koruma Norman Powell, Perşembe günü San Francisco’da sol omzunda kısmi bir çıkık yaşadıktan sonra bu hafta sonunda yeniden değerlendirilecek. 9 Şubat takas son tarihinden bu yana, %41’lik üçlük oranıyla iç-dış oyun performansıyla değer kazanan Powell, geçen ay Houston’dan alınan Eric Gordon ve Mann ile birlikte yedek kulübesinde oynayan guardlardan oluşan dönüşümlü bir karışımın parçasıydı. . Eski Denver Nugget oyuncusu Bones Hyland, rotasyonun daha az bir parçası oldu.

Powell’ın sakatlığı Lue’ya bir yedek guard eksiltecek ancak Gordon’un da son iki maçta oynadığı başlangıç kadrosunda kalmasını sağlayacak. 30 metrelik şut menzili, oyun kurucu Russell Westbrook’un zayıflayan savunmalarının yarattığı boşluk sorunlarını dengelemeye yardımcı oluyor.

Lue’nun kararlaştıracağı rotasyonla ilgili sorular arasında, Sacramento’dan ayrılma konusunda bir kesinlik var gibi görünüyordu: Clippers, All-Star arasından bu yana galibiyetsiz kalan tek takımlar olan Detroit ve Houston’a katılmasına rağmen özgüvenle kritik bir kapanış dönemine girecek. .

Geçtiğimiz ay Gordon, Hyland, pivot Mason Plumlee ve Westbrook’un eklenmesi, takımı “tamamen farklı bir takımın oyun tarzını yeniden programlamaya ve uyarlamaya” zorladı ve bence bunun, halihazırda bir takıma damgasını vurmak biraz zaman alıyor. George, “Belli bir şekilde kalıplanmış ve oynanıyor” dedi. “Yani biliyorsun, sanırım bunu biraz yaşıyoruz. Ama yine de oradayız.”

Bu, George’un, takımın şampiyonluk hedeflerinin “büyük resmi” olarak adlandırdığı olayda olumlu kalmasını sağladı.

George, “Ne olabileceğimize ve ne olacağımıza dair büyük resmi görüyorsunuz” dedi. “Yedi maçta yenilmesi zor bir takım olacağımıza hâlâ inanıyorum. Ve bu zorlu kayıplar öğrenilen dersler olabilir, nasıl kapatılacağına dair, bunu henüz yapmadık; Eminim bunu başaracağız. Ve bunu yaptığımızda, bu anlarda rahat ve kendinden emin olacağız.”