Lakers bocalarken Clippers 'gerçekten iyi bir ritimde' kalıyor

Birumut

New member
Lakers 0,500 civarında kanat çırpmaya devam ederken, taraftarlar koç Darvin Ham'ın kadrolarını ve rotasyonlarını parçalayıp kellesini (veya sezonu kurtaracak bir takası veya her ikisini birden) talep ederken, Clippers sessizce ve sorunsuz bir şekilde kazanmaya devam ediyor.

James Harden'ın sezon başındaki gelişine alışmanın zorluklarını aştıktan sonra, Crypto.com Arena'da koridorun diğer ucundaki dramın kaynamasına ve manşetlerin patlamasına izin verdiler. Kawhi Leonard'ın kariyerindeki ikinci triple-double'ındaki 25 sayı, 11 ribaund, 10 asistlik performansıyla Salı günü Lakers'ı 127-116 mağlup eden takım, son yedi maçta altıncı, son 13 maçında ise 11. galibiyetini aldı. Bu onların Batı'da 28-14 ile rahat bir şekilde dördüncü sıraya yerleşmelerini sağlayan bir yükseliş.

“Bu adamları yenmek için neredeyse mükemmel basketbol oynamanız gerekiyor. Gerçekten iyi bir ritim içindeler,” dedi Ham, Lakers'ın (22-23) NBA'in sezon içi turnuvasını kazandıktan sonra 22 maçta 14. kez mağlup olmasının ardından.

Bu tür bir başarı, Clippers antrenörü Tyronn Lue'ye galibiyetten sonra takımını eleştirme lüksünü verdi; bunda Harden 23 sayı, 10 asist ve Norman Powell yedek kulübesinde 17 sayı kaydetti.

Lue, oyuncularının gardlarını düşürmelerinden özellikle mutsuzdu çünkü kronik ayak bileği sorunu yaşayan ve bu sezon yalnızca beşinci maçını kaçıran LeBron James ile karşılaşmak zorunda kalmayacaklarını biliyorlardı.

“Yüksek düzeyde performans sergilemiyoruz. Bunu görmek hoşuma gitmiyor. Çünkü biz bundan daha iyiyiz” dedi Lue.

Lue, Clippers'ın ikinci yarıda çok özensiz davrandığını, ilk yarıda 77-64 ve üç çeyreğin sonunda 106-97 olan üstünlüğün dördüncü çeyreğin başlarında 108-106 ile ikiye düştüğünü söyledi. Son iki çeyrekteki 11 top kaybı onun için önemliydi.

“İlk yarıda başladı ve ikinci yarıya da sıçradı ve savunma açısından gerçekten iyi değildik” dedi. “Birçok rotasyon berbattı, geçişe geri dönemedik ve yapmayı konuştuğumuz her şeyde bu gece iyi bir iş çıkarmadık. Ve bunlar her gece dikkatli olmamız gereken şeyler.

“Her yerdeydik. Daha iyi olmaya devam etmeliyiz.”

Kariyerindeki ilk triple-double'ını 24 Ocak 2020'de gerçekleştiren Leonard, Salı günü Clippers'ın çabalarına yönelik daha ılımlı eleştirilerde bulundu. Ancak Cuma günü Toronto'da başlayacak yedi maçlık maçta savunmadaki gelişmenin, oyunlarını devam ettirmeleri açısından önemli olacağını kabul etti.

“Bu geceden itibaren iyi bir geçiş takımı haline geldiler ve biz de onların güçlü yönlerini ortaya çıkarmalarına izin verdik. Geçiş halinde çıktılar, turnikeler yaptılar, açık üçlükler yaptılar ve sanırım onun bahsettiği şeyler bunlar” dedi Leonard. “Ve tabii ki bazı [it was] oyun planımız bozuldu, bu yüzden bu konuda daha iyi olmalı ve oyuna girerken yapmamız gerekenlere odaklanmalıyız.”

Leonard asist toplamını takım arkadaşlarının şut başarısına borçluydu. Clippers %59,1 saha içi şut oranıyla oynadı ve attığı 52 şutta 33 asist yaptı. “Topu pas atarak, özgüvenle yere düşürdüler ve benim erken şut atmam, onların bana iki kişi atmalarına olanak sağladı ve ardından oradan doğru oyunu yapmaya çalıştılar” dedi.

Çoğu zaman bunu yaptı.

George, “Siz her zaman daha iyiye giden ve daha iyi olmak için çaba harcayan birinden bahsediyorsunuz” dedi. “Demek istediğim, böyle bir gece geçiriyor, ona triple-double yapmak için şutlar attık ama o bu tür oyunları bir araya getirerek oyun kuruyor ve yüksek seviyede sayı ve ribaund alıyor. Bu gece ona triple-double yapmak için şutlar attık ama o bunu tüm sezon boyunca yaptı.”

Tıpkı Clippers'ın, Harden'ı en iyi şekilde nasıl kullanacağını ve Russell Westbrook'u (Salı günü 16 sayı, üç asist ve iki top çalma) yedek kulübesinden çıkarmayı öğrendiğinden beri istikrarlı bir şekilde kazanması gibi. Hala pivot Ivica Zubac'tan yoksunlar (sağ baldır gerginliği) ama ilerlemeye devam ettiler, belki Lakers kadar manşetlere çıkmıyorlar ama daha fazla maç kazanıyorlar.

Clippers Salı günü en iyi performansını sergilemedi. Ancak iyi takımlar, kadrolarını değiştirmek zorunda kaldıklarında veya kendilerini iyi gözlemleyen rakiplerin zorluklarının üstesinden geldiklerinde kazanmanın yollarını buluyorlar ve Clippers'ın Lakers'a karşı yaptığı da buydu.

“İyi oynadılar. Bizi başından savmak için kasıtlı olarak hızlı oynadıklarını düşündüm” dedi George. “Bunun bizi eşleşmelerden kurtardığını ve eşleşmeleri ve kiminle eşleşmemiz gerektiğini bulmak için çabalamamızı sağladığını düşündüm. Demek onların oyun planı buydu. Buna sadık kaldıklarını, sahada kim olursa olsun işi bizim için zorlaştırdıklarını düşündüm ama dengede kaldığımızı düşündüm.

“Her maç mükemmel olmayacak. Her ne kadar bu oyunun çok daha erken kararlaştırılmasını istesek de, dengede kaldığımızı ve oyunu bitirmek için üzerimize düşeni yaptığımızı düşündüm.”

NBA'de stil puanı yoktur, sadece galibiyet ve mağlubiyetler vardır. Ve Clippers galibiyetleri biriktiriyor.