Kawhi Leonard yokken, Norman Powell meydan okumaya hazır

Birumut

New member
NBA Yaz Ligi maçı, Norman Powell geçen Temmuz ayında Clippers yöneticilerinden oluşan bir koleksiyonun yanına geldiğinde henüz bitmemişti. Saat 21:00’i geçiyordu, şehirdeki pek çok kişinin geceye yeni başladığı bir zamandı. Ancak 1.80 boyundaki guard veda ediyordu ve Strip’ten kilometrelerce uzakta olduğu sezon dışı evine gidiyordu. Erken kalkması gerekiyordu.

Sabah 6’da, güneş doğmadan ve ısı çöle yayılmadan önce, Powell bir spor salonunun içinde sahadaydı. Sezon dışında haftada beş gün, günlük üç antrenmanı tamamladı. İlk ilgili basketbol. İkincisi, öğle yemeğinden önce, ağırlık kaldırmak için ayrılmıştı. Üçüncüsü genellikle sıcak pilates veya boks arasında değişiyordu.

Powell hiçbir zaman motivasyondan yoksun olmadı. Ailesinin “Michael Jordan to the Max” kitabını ve çocukken Kobe Bryant’ın videolarını inceledi, idollerinin hareketlerini ezberleyene kadar, ardından ailenin doğu San Diego’daki evinin yakınındaki bir içki dükkanının arkasındaki bir kortta onları taklit etti. kendisinindi. Sağ ön kolunda, bir markaya dönüştürdüğü mottosu olan Grind’i Anlayın anlamına gelen dövmeli UTG harfleri yer alıyor. Sağ omzunda, ona hiçbir engelin üstesinden gelinemeyecek kadar büyük olmadığını hatırlatan bir İncil ayeti olan “Filipililer 4:13” yazılıdır.

Yine de antrenmanlarının derinliklerinde, arkadaşları onun enerjisinin düştüğünü hissettiklerinde, düğmelerine nasıl basacaklarını biliyorlar ve 2015’ten beri Powell’ın eğitmeni ve sırdaşı olan AJ Diggs’in onun “zayıf noktaları” dediği şeyi buluyorlar.

Diggs, Haberler’a geçen sonbaharda “Geçmişte ona inanmamış olabilecek birkaç isimden veya birkaç kişiden bahsederek onu motive etmek oldukça kolay” dedi.

“Biliyorlar,” dedi Powell, “ben biraz deliyim.”

Lisede, onun önünde sıralanan acemilerin isimlerini söylerlerdi. Ona 2015’te draft edilen 45 oyuncuyu hatırlatıyorlar.

Geçen sonbaharda Haberler’a konuşan Powell, “Oğullarımdan biri bana en iyi 100 oyuncu sıralamasını filan gönderdi ve ben orada değildim” dedi. “Ben, kardeşim, bana bunu her yıl gönderiyorsun, gerçekten umrumda değil. Saatin kaç olduğunu biliyorlar. O listede gerçekten benden daha iyi olan çok fazla oyuncu yok.”

Belki de mücadeleyi seven bir oyuncunun kendini Clippers’ın en zorlu sezonunun ortasında bulması en uygun olanıdır. Paul George’u Mart ayının sonundan beri sağ dizindeki burkulma nedeniyle zaten kaçıran Clippers, Cumartesi günü diğer All-Star forvetleri Kawhi Leonard’ın sahadan uzaklaştırılmasıyla 4. Maça çıkacak olan bu yedi maçın en iyisi ilk tur serisinde Phoenix’i 2-1 geride bıraktı. sağ diz burkulması nedeniyle arka arkaya ikinci bir oyun için.

Toronto’nun 2019 şampiyonluk takımındaki takım arkadaşı Leonard’ın yerine Powell, Perşembe günkü 3. Maç mağlubiyetinde yedek kulübesinden ilk 11’e yükseldi ve 42 sayı ile yanıt verdi, Clippers’ın bir sezon sonrası maçındaki en yüksek dördüncü toplamı.

Antrenörü Tyronn Lue, prodüksiyonun arkasındaki hazırlığı, basketlerin ardındaki ateşi görünce şaşırmadı. 2021’de Portland’dan takasla Clippers’a katıldığından beri Powell, Bryant’ın eski Lakers takım arkadaşı ve Jordan’ın Wizards takım arkadaşı Lue’ye Bryant’ın antrenman rejimi ve zihniyeti hakkında sorular sordu.

“Ona Kobe’den bahsettim, onun antrenmanlarını izlemek istiyorsan 4:30’da kapıda olmalısın. [a.m.]dedi. “Antrenmanlarına 5 yaşında başladı. Ve bence sadece harika olmayı istemek ve çok çalışmak zihniyetini benimseyerek, bunu kesinlikle anladı.

“Her gün bu tür bir işe koyulduğunuzda, her gün eziyet ettiğinizde, iyi çalacaksınız.”

Clippers guardı Norman Powell, Perşembe günü ilk tur playoff serisinin 3. maçında Suns’a karşı bir dizi turnike ve smaç yaptı.

(Ashley Landis / Associated Press)

Clippers’ın tüm planların meyvelerini vermediğini hatırlatmaya ihtiyacı yok. Bu, Leonard veya George’un veya her ikisinin de sezon sonunda yaşadığı bir sakatlığın, takımın şampiyonluk hırslarının yerini Lue’nun “söndüğünü” kabul ettiği eksikliklerle değiştirdiği üst üste üçüncü yıl. Hiçbir şey kolay gelmedi. Ve Powell için bundan daha uygun bir olay örgüsü olamaz, zorlu yoldan giderek şekillenen bir kariyerin en sonuncusu.

Powell, “Küçükken Kobe’nin tüm o videolarını izlerken tutku, istek ve inancın olduğunu hissettim,” dedi. “Bu zihniyet orada kuruldu ve sanırım sıkı çalışmanın, kararlı olmanın ve bir şeyler çözmenin yapı taşlarına zaten sahiptim. Annemin, amcalarımın yaptığı her şey, nasıl ilerlediklerini ve aileyi desteklemek ve sadece hayatta gezinmek için farklı yollar bulduklarını görünce, o yapı taşları zaten içimdeydi.

Geçimini erken kazanmakla görevlendirilmişti. Bir Noel günü Powell, annesi Sharon’dan bir PlayStation 2 konsolu istedi. Sonra, başının belaya girdiğini ve ağacın altında aniden sadece kız kardeşleri için hediyeler olduğunu hatırladı. Üzgün, annesi o sabah daha sonra dolaptan bir şey getirmesini istedi ve içinde sarılı bir PlayStation vardı.

“Annem bana ders veriyordu” dedi.

San Diego’daki Lincoln Lisesi’nde daha fazlası vardı. Cep telefonu istedi. Annesi evet dedi – eğer bunu akademik onur listesine girerek kazandıysa. Powell telefonu aldı ve daha sonra, aynı zamanda eski bir Aztek yıldızı olan Leonard’ın liseden takım arkadaşı olan, Aztek guardı ve geleceğin Clippers asistanı Jeremy Castleberry tarafından ağırlandığı San Diego Eyaleti kampüsüne ziyaretler ayarlamak için kullandı.

Powell’ın basketbol iştahı, benzer şekilde tek fikirli Leonard üzerinde bir izlenim bıraktı. Hâlâ lisede olan Powell’ın öğrenci rekreasyon merkezinde Leonard ve takım arkadaşlarına karşı bir tavlama maçı istediği bir ziyareti hatırladı. Oyun “öldü” dedi Leonard, takım arkadaşları uzun bir sezonun ardından oynamak konusunda isteksizdi ama “onun rekabetçi doğasını ve ne kadar agresif olduğunu ve basketbol oynamayı sevdiğini görebiliyordunuz” dedi Leonard. “Bu, o ilk anılarımdan itibaren Norm’la değer verebileceğim bir şeydi.”

Powell UCLA’yı seçti – ancak teknik direktör Ben Howland’ın yönetimindeki sınırlı hücum rolünden bıkmış olan Powell, neredeyse San Diego Eyaletine transfer oluyordu, ancak UCLA’lar üzerinde çalışırken Powell ile yakınlaşan eski Bruins yıldız koruması Tyus Edney ile yaptığı görüşme sırasında işi bırakmaktan caydırıldı. basketbol personeli. Powell, koç Steve Alford altında kaldı ve gelişti.

Alford, Powell’ın giyim şirketi için “Ezmeyi Anlayın”ı seçtiğini hatırlayınca güldü.

Alford, “Bu çok norm,” dedi. “O o. … O her zaman menajer, takım arkadaşı kapan ve spor salonuna giren adamlardan biriydi.”

Edney, 2015’teki draft gecesinde Powell’ın ailesiyle oturduğunu, Powell’ın antrenmanlar sırasında düzinelerce önüne geçildiğini hissettiği oyuncuları hatırladı.

Edney, “Bu onun hikayesiydi,” dedi. Hatta ona ‘Norm, yol bu’ dedim. Yaptığın şey bu. Bu neredeyse senin süper gücün,’ sıkıntı onun süper gücü gibidir. Onu motive eder ve yönlendirir.

“İş bittiğinde onu neredeyse görebiliyordunuz, tamam, siz benim böyle olduğumu mu düşünüyorsunuz? Sana bundan daha fazlası olduğumu göstereyim.”

Powell’ın kariyerinin ayırt edici özelliği olarak kaldı. Clippers’ın Eylül’de eğitim kampını açtığı sabah, takım arkadaşları gelişigüzel bir şekilde Las Vegas’taki bir spor salonuna süzülerek Powell’ı buldular – beş yıllık, 90 milyon dolarlık bir sözleşmeyle güvenliği bulduktan sadece bir yıl sonra – Diggs ile erken bir antrenmanı tamamladıktan sonra ter içinde kaldı. ve Clippers koçları.

Şampiyonluk hırsıyla başlayan sezon, şimdi olası bir ilk tur çıkışıyla karşı karşıya. Clippers, artık ekstra motivasyona ihtiyaç duymayan Powell’a dönecek.