Kawhi Leonard ve Paul George Clippers’ın acil planını takip ediyor

Birumut

New member
Clippers guardı Bones Hyland, Pazar günü Utah Jazz karşısında turnikede gol attı.

(Marco Garcia / Associated Press)

Westbrook, ilk başlarda top hakimiyeti konusunda sağlam bir yer edindi. Clippers, geçen sezon NBA’de asist yapan bir Philadelphia guardıyla takas yaparsa, top fırsatları daha da azalacak. Pazar günkü dakikalarda Hyland’ı yıldız Leonard ve George ile potansiyel olarak nadir eşleştiren dakikalar gibi anlar yaşanıyor ve Hyland, takımının en yüksek puanı olan 18 sayı atması ve savunmadaki etkinliği nedeniyle övgü aldı.

Bir top çalmak için defansif olarak kumar oynadı, ancak hızla toparlandı ve pası uzaklaştırdı. Top ona yapışabildi ve açık bir üçlük atmayı kaçırdı ama aynı zamanda takım arkadaşlarına tuzak kurdu ve hızlı şutlar atmak için boyalı alana girdi.

George, “Bones’un saldırganlığını seviyorum” dedi. “Sıçramayı, şut atmasını, sahada puan almasını, oyun kurma becerisini ve yaratıcılığını düşündüm. Onun defans oyuncusu olmadığını biliyorum ama defans tarafında büyük çaba gösteriyor ve uzun, hızlı, her iki yönde de oyun oynuyor.

“Bunu guard açısından takdir ediyoruz, bu yüzden yaptığımız işe iyi bir şekilde uyum sağlayacak.”

Hyland’ı yalnızca Clippers geçen Şubat ayında takas ettiğinde golcü olarak tanıyan Lue, Hyland’a tavsiyesi aynı kalsa da, kendi şutunu aramayı bırakma, bir stoper olarak potansiyelinden cesaret almaya devam ediyor. Hyland, takım arkadaşları için yaratma yeteneğinin yıllardır kendi tarzının demirbaşlarından biri olduğunu ve takım arkadaşlarıyla nasıl uyum kurabileceğinden şüphe duymadığını söyledi.

Hyland, “Kimsenin yanlış noktada olmadığını düşünüyorum” dedi. “Ne zaman bir oyun oynasak, buna oyun adını verdik, ister ıskalasın ister başaramasın doğru oynandığını hissediyorum. Uygulama açısından en büyük şey bu.”