Kawhi Leonard ve Paul George, Clippers’ı Knicks’i geçti

Birumut

New member
Clippers’ın her galibiyeti bir öncekinden biraz daha etkileyici.

Yol boyunca, Kawhi Leonard ve Paul George, neden NBA’in en dinamik ikililerinden biri olduklarını ve Clippers’ın neden hala şampiyonluk hayallerini sürdürdüğünü gösteriyor.

Leonard, Cumartesi öğleden sonra Crypto.com Arena’da Clippers’ın New York Knicks’i 106-95’e karşı 106-95 yendiği dördüncü çeyreğin sonlarında 38 sayı ve solak smacı ile yine olağanüstüydü.

Paul George, artı-eksi kategorisinde 22 sayı, sekiz sayı, sekiz asist ve artı-21 ile ustalaştı.

Clippers koçu Tyronn Lue, “Bence en büyük şey savunmada,” dedi. “Bence bu iki adam diğer takımın en iyi oyuncusuna kilitlendi ve bu zorluğun üstesinden geldi ve bu nedenle savunmada yüksek seviyede oynadıklarında, biz farklı bir takımız.

“Basketbolla ilgilenerek ve bu gece sadece 10 top kaybıyla iyi bir iş çıkardığımızı düşündüm. Kawhi’yi çıkardık. Üçüncü çeyreğin tamamını oynadı. Dördüncüye başlarken, PG’nin gerçekten devreye girdiğini ve hücumda oyunu bir nevi devraldığını ve bize iyi bir tampon sağladığını düşündüm.”

Clippers üst üste üçüncü maçını kazandı ve 20-28 Ocak arasında üst üste beş maç kazandıklarından beri en uzun galibiyet serisini elde etti.

Clippers, All-Star arasının ardından üst üste beş maç kaybeden takımdan çok yol kat etti.

Clippers’tan Paul George, solda, ilk yarıda Knicks’ten Josh Hart’ın önünde topu kontrol ediyor. George maçı 22 sayı, 8 ribaund ve 8 asistle tamamladı.

(Ringo HW Chiu / Associated Press)

Lue, “Birkaç galibiyetin takımınıza yapacakları çok komik,” dedi. “Beş maçlık bu süreçte iyi maçlar çıkardık. … İyi basketbol oynuyoruz, sadece oyunu bitiremedik. Ben de adamlarımıza buna bağlı kalmalarını söyledim. Gelecek ve son üç maçta gerçekten çok iyi savunma yapabildik.”

Clippers, son iki galibiyetinde Toronto’ya 100 ve Knicks’e 95 puan verdi. Clippers, üçüncü çeyrekte 51 olmak üzere Grizzlies’e 129 sayı verdi. Yine de Clippers, dördüncü çeyrekte Grizzlies’i durdurarak onları çeyrekte sadece 17’de tuttu.

Bu, Clippers’ın savunmada doğru yönde ilerlediğinin ilk işaretiydi.

George, “Bu geminin gittiği yere sahip çıktık,” dedi. “Ve herkes işini yapmaya çağrılıyor.”

Bu, Knicks’e karşı Leonard ile başladı.

Sahadan 22’ye 14, üç sayılık mesafeden altıya üç şut attı ve yedi serbest atışın hepsini de yaptı.

Leonard en büyük golünü üçüncü çeyrekte attı ve 12 dakikanın tamamında oynarken 19 sayı attı, bu genellikle Knicks’in kaldıramayacağı kadar fazlaydı.

Leonard, “Üçüncü çeyrekte biraz açık bakışlar yakaladım,” dedi. Potaya hücum ederek başladı ve -1’ler aldı. Ve oradan güvenle topa vurdu. PG beni bazı açık üçlükler için buldu ve hemen hemen bizi oradan taşıdı.

Clippers dördüncü çeyrekte maçı devraldığında, dimdik duran savunmalarıydı.

Dördüncü turda sahadan %61.1 şut attılar ve Knicks’i %27.8 şut, %14.3 (yedide bir) üç sayı aralığında tuttular.

Clippers dördüncü turda güçlü başladı ve farkı sekiz sayıya çıkardı.

Dördüncü turda Leonard bir sürüşte gol attığında, faul yapıldığında ve üç sayılık oyun için serbest atış yaptığında 10 sayıya yükseldi. Çeyreğin ilerleyen saatlerinde Leonard’ın 13 metrelik bir jumper’ıyla 14 sayıya yükseldi.

Clippers, Knicks All-Star forveti Julius Randle’ı 24’e 5 isabetle 19, üç sayılık atışlarda 10’a üç sayı tutturarak kontrol altında tuttu.

Tüm bunların ortasında, Russell Westbrook başka bir dönüm noktasına ulaştı.

Westbrook, Knicks’e karşı üç asist yaptı ve Isiah Thomas’ı geçerek NBA’in tüm zamanların asist sıralamasında 9.062 ile dokuzuncu sıraya yükseldi.

Westbrook, “O listede olmak harika,” dedi. “Bence benim gibi bir oyun kurucu, asist tarafında olmak için kariyerim boyunca üstesinden gelmek zorunda kaldığım farklı konuşmalar çok özel.”