Kawhi Leonard, Clippers'ın sezon açılışında oynamayı planlıyor

Birumut

New member
Kawhi Leonard Pazartesi günü yaptığı açıklamada hedefinin 23 Ekim'de Clippers'ın normal sezon açılışında Phoenix Suns'a karşı oynamak olduğunu söyledi.

Ancak Leonard, ameliyatla onarılan sağ dizindeki iltihapla uğraşmaya devam ediyor ve bu nedenle, özellikle de yaz boyunca dizinden ameliyat olduğu yönündeki raporların ardından, ne zaman oynayabilecek kadar sağlıklı olacağı konusunda bazı belirsizlikler oluştu.

Clippers'ın planı, Leonard'ın Salı günü Hawaii'de başlayacak antrenman kampındaki faaliyetlerini sınırlamak.

Leonard'a açılış gecesinde Clippers'ta başlamayı planlayıp planlamadığı soruldu.

Clippers'ın Intuit Dome'daki medya gününde “Plan bu” dedi. “Maçları asla kaçırmayı planlamıyorum ama bu sadece vücudumla ilgili. Ben bir insanım ve basketbol oynuyoruz, yani her şey ne istediğimize, ne anladığımıza ve vücudumun nasıl hissettiğine bağlı. Ama şu anda oynayacağımı düşünmenin olumlu bir şey olduğunu düşünüyorum. Ama bunu gün geçtikçe alıyoruz.”

35 yaşındaki Leonard, geçen sezon normal sezonun son sekiz maçında forma giyemedi ve sağ dizinden dolayı Clippers'ın ilk tur play-off serisinde Dallas Mavericks'e karşı sadece iki maçta forma giydi.

Daha sonra diz sorunu nedeniyle ABD Basketbol antrenmanından eve gönderildi. Geçen sezon 68 maçta forma giyen Leonard'ın ise hâlâ dizinden sorunları bulunuyor.

Bu sezon 3 yıllık 152,4 milyon dolarlık kontratı imzalanan Leonard'a, kariyerinin geri kalanında diz sorunuyla uğraşmak zorunda kalıp kalmayacağı soruldu.

“Bu şekilde de olabilir” dedi. “Fakat gerçekte öyle bir şey yok… Bu noktaya nasıl geldiğimize dair bir fikir edindik. …Sezon boyunca oynamamı uzatmak için yapabileceğimiz şeyler var.”

Leonard'ın diz problemleri geçmişi var. 2021-22 sezonunda kendisini kenarda bırakan sağ dizindeki ön çapraz bağda kısmi bir yırtık, 2023 play-off'larında menisküs yırtığı ve şimdi de iltihap vardı.

Ancak Leonard'ın ileri adım atması, vücudu sürekli bozulurken onu oynamaya devam etmeye neyin motive ettiği konusunda sorulara yol açtı.

“Oynayabilirim” dedi. “Uzun zamandır oynadığım oyunların çoğunu geçen yıl oynadım, 68 maç oynadım. Muhtemelen o sezonun başlarında dinlenmeye ara vermeyen ama devam eden adamlardan biriydi.

“Açıkçası son iki yılda ACL'den döndüm ve sakatlandım ve bu benim için bir gelişme. Geçen yıl bizim için başarılıydı. Açıkçası bir hayran kitlesinden ya da sadece kendi rekabetçi doğamdan dolayı bir hedefe ulaşamadık, ancak genel tabloya, vücudumun bunu nasıl yaptığına bakılırsa iyi bir yıldı. Sıfır oyundan gittim [in ’21-22] 52'ye kadar [in ’22-23] 68'e kadar [last season]bakalım oradan devam edebilecek miyim?

Leonard, yaz boyunca Philadelphia 76ers'a transfer olan yardımcısı Paul George'dan yoksun kalacak.

Bu, iki yıllığına 70 milyon dolarlık uzatma imzalayan James Harden'ın Clippers'ın rekabet edebilmesi için üretimini artırması gerektiği anlamına geliyor.

Clippers guardı Kevin Porter Jr., takımın medya gününde fotoğraf çektiriyor.

(Ryan Sun / Associated Press)

Harden, Clippers'ın geçen sezon Batı Konferansı'nı dördüncü bitirdikleri kadar iyi olmadıklarını, bu sezon ilk altı takım arasında olamayabileceklerini ve zirvede yer almak için mücadele etmek zorunda kalabileceklerini duydu. Bir oyun alanı için 10.

O sahip değil.

Harden, “Dışarıdan gelenlerin veya analist olan kişilerin veya onlara her ne ad verirseniz verin, bizden gerçekten yüksek beklentileri yok” dedi. “Dolayısıyla kendimizden beklentilerimiz yüksek. Ve ben bireysel olarak. Kariyerim boyunca hiçbir play-off maçını kaçırmadım. Bu yüzden tüm ekibimizin bir lider olarak benim için kanıtlamamız gereken çok şey olduğunu düşünüyorum.

“Takımların 'alıntıdan alıntı yaptığı' pek çok durum oldu [weren’t] yeterince iyi ve insanların bize inanmasını sağladık. Ne demek istediğimi biliyorsun? Bu yüzden bunun bunun için başka bir fırsat olduğunu hissediyorum. Bu soyunma odasında bu zihniyette olan birçok oyuncumuz var. Bu yüzden sahip olduklarımız için heyecanlıyım.”

Clippers bazı yeni oyuncular ekledi ancak en tartışmalı anlaşma guard Kevin Porter Jr. ile iki yıllık sözleşme imzalamaktı. Porter, 11 Eylül 2023'te New York City'deki bir otelde bir kadın arkadaşına saldırdığı şüphesiyle tutuklandı ve bu durum Houston Rockets'ın onu takımla ilgili faaliyetlerden men etmesine yol açtı. Rockets, Porter'ı Oklahoma City Thunder'a takas etti ve o da ondan feragat etti. Porter geçen sezonu Yunanistan'da geçirdi.

Porter Pazartesi günü yaptığı açıklamada, NBA'in vereceği cezayı kabul edeceğini ancak lige geri döndüğü için minnettar olduğunu söyledi.

Porter, “Ne olursa olsun, olacaklardan ben sorumluyum” dedi. [is] Ligin yaptığını yapacağım ve buna hazırım. Bu sezona hazırlanıyorum ve başka hiçbir şey bunu tetikleyemez. …Benim için, sevdiğim şeyi yapmaya ve Los Angeles'a geri dönme fırsatına sahip olduğum için çok şanslıyım, bundan şikayet edemezsiniz. Yani çok güzel.”