James Harden Clippers'ın sağlam olmasını istiyor. 'İşler iyi gidiyor'

Birumut

New member
Clippers'ın yıldızı James Harden, takımla oynadığı 35 maçta uzun vadede takımda kalmayı isteyecek kadar şey gördüğünü söyledi.

Clippers'taki rol arkadaşları Kawhi Leonard ve Paul George'un aksine, Harden şu anda uzatma almaya uygun değil, Haziran ayındaki NBA Finalleri sonrasına kadar takımla yeni bir anlaşma için pazarlık yapmaya başlamayacak ancak 128-117'lik bir skorun ardından sorulduğunda “evet” dedi. Salı günü Oklahoma City'ye karşı, TNT yayınında bir gün takımdan emekli olmayı umduğunu söyleyen bir rapor hakkında kazandı.

“Geçen sene de aynı şeyi düşündüm, son oynadığım takımda [Philadelphia], bu yüzden tüm bu fedakarlıkları yaptım ama buradayım, evdeyim,” dedi Harden. “Bir fırsatımız var. Birkaç yıl boyunca çekirdeği bir arada tutabilmek istiyorum ve son birkaç yıldır bu fırsatlara sahip olamadım, bu yüzden işler iyi gidiyor ve mutluyum.”

Leonard, George ve Harden üçlüsü, birlikte kalmanın neden herkese fayda sağlayabileceğini gösterdi. Üçünün de yer aldığı kadrolar, toplamda 630 dakikada rakiplerini 124 sayı geride bıraktı.

Philadelphia'da ön ofisin “başka planları olduğu” ve Harden'ın Kasım ayında söylediği gibi “beni istemediği” hissinden dolayı hayal kırıklığına uğrayan oyuncu, Haziran ayından bu yana Clippers'a katılmak istiyordu. Ticaret nihayet Ekim ayı sonlarında gerçekleşti. Clippers, Harden'la ilk beş maçını kaybetti ve 3-7'ye düştü. Ancak 17 Kasım'dan bu yana Clippers 23-7 önde.

Harden 17.0 sayı, 8.4 asist ve 4.6 ribaund ortalamalarıyla oynuyor. Oynama şeklini değiştirdi; daha fazla yakalayıp şut atan üç sayılık atışlardan, uzun süredir alışık olduğu oyuncu değişikliği modelini değiştirerek Clippers'ın rotasyonlarını işe yaraması için bir yol bulmasına yardımcı oldu.

Leonard geçen hafta 152,3 milyon dolarlık üç yıllık uzatmayı kabul etti. 2024-25 sezonu için 48 milyon dolarlık bir oyuncu opsiyonuna sahip olan George, dört yıla kadar ve Leonard'ın imzalayabileceği miktar olan 220 milyon doların üzerinde bir uzatma bedeline sahip olmaya devam ediyor. Takım ve George'un temsilcisi temas halinde olmaya devam ediyor ve her iki taraf da birlikte kalma arzusunun sinyalini veriyor ve George, kendisini Clippers'la tutacak bir anlaşmaya varılacağı konusunda “çok, çok iyimser” olduğunu söyledi.

“Onlarla yaptığım görüşmede [their futures], Sanırım çoğunlukla herkes geri dönüyor,” dedi Leonard geçen hafta. “Dolayısıyla benim bir uzatma sözleşmesini imzalamamla birlikte, bu iki oyuncuyla da sözleşme imzalama şansının bize vereceğini düşünüyorum.”