Clippers’tan Paul George: “Rehabilitasyona antrenmanmış gibi saldırın”

Birumut

New member
NBA’in normal sezonuna iki hafta kala ve Clippers bir play-off rıhtımı için mücadele ederken, All-Star kanat oyuncusu Paul George geri dönüş için zaman çizelgesini bilmediğini ancak “Elimden gelen her şeyi yapacağım” diyor. ne zaman dönebileceğim sürecini kısaltmak için,” dedi podcast’inde.

George geçen Salı günü Oklahoma City’den Lu Dort’a karşı ribaund almak için zıplarken “garip bir kaza” olarak adlandırdığı bir olayda sağ dizini burktu, ancak bağ hasarı yaşamadı. Ameliyat, kendisinin veya Clippers’ın şu anda düşündüğü bir seçenek değil.

Ekip, iki ila üç hafta içinde yeniden değerlendirileceğini söyledi. Clippers – ve George – bunu olumlu bir teşhis olarak kabul etseler de, bu sezon geri dönüş olasılığını koruyan bir teşhis, takım içinde – Nisan ortasında başlayacak olan – ilk tur serisinin çok olabileceğine dair bir inanç var. yakında.

“Ne zaman bilmiyorum [return] George, “Podcast P”nin Pazartesi sabahı yayınlanan ancak geçen hafta geç saatlerde kaydedilen bir bölümünde şunları söyledi: “Ne zaman yaralansam idman yapıyorum, atışlarla uğraşıyorum, film izlerken meşgul oluyorum. Maçlardayken ‘Yo, benim gördüğüm bu, seni böyle koruyorlar’ gibi şeyler oluyor.”

George, Kobe Bryant’tan duyduğuna inanarak, “rehabilitasyona sanki uygulamaymış gibi saldırmayı” planladığını söyledi.

George’un dizi yere indiğinde geriye doğru eğildi ve zonklama olarak tanımladığı ağrıyı hissederek, başlangıçta uzun vadeli iyileşme gerektirecek büyük bir diz yaralanması geçirdiğinden korktu.

“Lu Dort’un sıkı rekabet etmesini seviyorum. Dürüst olmak gerekirse, onun açısından sadece vahşi bir oyundu, ”dedi George. “Top bendeydi ve benim aracılığımla bitirdi. Ne olursa olsun temas olurdu. … Bana vurma şekli, dizimin düşüşümü absorbe etme şansı olmadı, bu yüzden bacağım bir şekilde sıkıştı. Bana vurduğunda bacağım geriye gitti çünkü bacağımın gidebileceği tek yol buydu, geriye doğru. Hemen topu düşürdüm ve yere düştüm ve sanki ‘Kahretsin’ gibi gözlerinizi kapattığınız o acı gibiydi.

“… Aklımdan geçen tek şey, ‘Umarım büyük bir şey yırtmamışımdır—, umarım hiçbir şeyi mahvetmemişimdir.’ ‘Kahretsin, bu mu, ACL’nizi yırttığınızda, MCL’nizi yırttığınızda böyle mi hissettiriyor, tam buradaki yaralanma bu mu?’

Podcast’in sunucularından biri olan Jackie Long, Dort’a atıfta bulunarak “kirli oyuncu” demesine rağmen George, Dort’un kendisine zarar vermeye çalıştığına inanmadığını söyledi.

George, “Yaptığı şeyin kötü niyetli olduğunu düşünmüyorum,” dedi. “Beni incitmeye çalışmıyordu. Sadece sert oynamaya çalışıyordu. Bazen çılgına dönebilir, ancak çok çalışkandır, çok oynar ve fazladan mal sahibi olmaya çalışırdı. Rekabet ettiği için ona vurmuyorum.

George sağ bacağına baskı uygulayamadı ve Clippers sağlık personeli tarafından sahadan çıkarılmasına yardım edildi. İlk değerlendirme başlamadan önce soyunma odasına vardığında, ağrılarının bir kısmı dinmiş ve en büyük korkularından bazıları da geçmişti.

“Ağrının azaldığını hissettim, bu yüzden ‘Ah, belki o kadar da kötü değildir’ dedim” dedi.

Clippers 39-36 ve şu anda Batı Konferansı’nda beşinci sırada, Golden State’in yarım oyun önünde ve yedinci sıradaki Minnesota’nın bir maç önünde ve 10. sıradaki Oklahoma City’nin sadece iki maç önünde. Her konferanstaki ilk altı takım playoffların ilk turuna katılmaya hak kazanırken, sonraki dört takım normal sezonun sonunda, yani 9 Nisan’da iki turluk ön eleme turnuvasına katılıyor.

Ön eleme turnuvası, 7/8 oyununun galibinin yedinci sırayı alması ve 9/10 oyununun galibinin, sekizinci sıra için 7/8’in kaybedeniyle oynamasından oluşur.