Clippers büyük bir liderliği ele geçirdi, Russell Westbrook ile 0-4’e düştü

Birumut

New member
SAN FRANCİSCO –

Perşembe günü 18.064 kişilik kapasiteye ulaşmaya çekinen sadece birkaç boş koltuğun olduğu bir arenada, hiç kimse kendisini sürekli olarak Clippers guardı Russell Westbrook’tan daha fazla alanla çevrili bulmadı.

Baştan sona Golden State, bu sezon %30 üç sayılık atış yapan Westbrook’u, kendisinin ve diğer tüm defans oyuncularını birkaç adım ötede sarkıtarak şut atmaya cüret etti, Westbrook üç sayılık yay üzerinde dripling yaparken ayakları boyaya dikildi. şuttan çok bir pasa veya sürüşe daha fazla saygı göstermek.

Kaçınma stratejisi Westbrook’un kariyerinde benzersiz değil, ancak dört maç önce Clippers’a katıldığından beri ilk kez bu kadar abartılı bir şekilde kullanıldı ve 12 şutunun üçünü atan Westbrook ile ara vermenin zorluğunun altını çizdi ve hiçbiri Yedi kişiden boya dışında denedi ve 28 dakikada sekiz sayı ve altı asistle bitirdi.

Yine de, All-Star arasının sona ermesinden ve dört maçlık bir mağlubiyet serisinin başlamasından bu yana çok net bir şekilde ortaya çıktığı gibi, son yenilgi, Golden State’e Clippers’ı 33-32 geride bırakan 115-91’lik bir mağlubiyet, Clippers’ın zorlukları bunlarla sınırlı değil. yeni oyun kurucuları için en iyi kullanımları bulmak.

Yıldız Paul George, aciliyetin “daha iyi olabileceğini” söyledi ve top kayıplarının ardından bir turnikeye dönüşen geçiş savunmaları da, Warriors’ın 16 puandan 29 puanına dönüştüğü mağlubiyet serileri arasında bir başka ısrarcı sorun olabilir.

Hücum son zamanlarda bir sorun olmadı – sadece Warriors’a karşı 43 üç sayıdan dokuzunu attıklarını görmek için.

Clippers Cuma günü Sacramento’da oynadığında, Kawhi Leonard arka arkaya oynanan oyunların ikinci gecesinde dinlenmeye devam ederken giyinmeyeceğini söylediği için yine kadro dışı kalacaklar. Gardiyan Norman Powell da sol kolu askıda soyunma odasından ayrıldı.

Antrenör Tyronn Lue, “Bizim için rotada kalmamız, zihinsel olarak dayanıklı olmamız, zihinsel olarak güçlü olmamız, teslim olmamamız ve daha sert olmamız gerekiyor” dedi. “Sonuç bu. İşler istediğiniz gibi gitmediğinde, size neyden yapılmış olduğunuzu gösterir ve eminim ki iyi bir ekibimiz var ve onlar da aynı şekilde olmalı, aynı güveni hissetmeliler.

“Kaçırılan şutlar umurumda değil, olacak. Topu bazılarına çevireceksin, ama pes edemezsin ve benim işim sadece o sertliğe sahip olmak ve o zihniyete sahip olmak, tamam, işler iyi gitmiyor, o zaman bu konuda bir şeyler yapalım.

Clippers forveti Kawhi Leonard’a (2), Perşembe günü San Francisco’da Golden State Warriors guardı Donte DiVincenzo (0) tarafından faul yapıldı.

(Jeff Chiu / Associated Press)

Westbrook, Clippers’ın (33-32) saha gollerinden (22’ye dört) daha fazla top kaybı (yedi) yaptığı, 16 kombine sayılarının daha az olduğu, oyunun kurallarını değiştiren üçüncü çeyrekte iki top kaybından ama aynı zamanda sadece iki kayıptan sorumluydu. Golden State guard Jordan Poole’un çeyrekte tek başına attığı 22’den fazla. Clippers, Westbrook üçüncü çeyrekte 6:05 kala yedek kulübesine gittiğinde üç sayı öndeydi. Çeyreğin son 10 dakikasında Clippers’ın 12 sayılık üstünlüğü, Warriors’ın 15 sayılık üstünlüğüne dönüştü – Clippers dört maçta üçüncü kez çift haneli liderliği kaybetti.

Westbrook, stratejiye karşı çıkanları hakkında “Sadece agresif olun, agresif olmanın yollarını bulun” dedi. “İlk yarıda harika bir iş çıkardığımı düşündüm, ikinci yarıda da şut atamadık. Dikişi toparlamak, oyun oynamak ve yapmam gereken her şeyi yapmak için fırsatlarım oldu ve ben de bazı şutları kaçırdım.

Dördüncüde sorun derinleşti, Westbrook direğe bir giriş pasını devirdikten sonra açık 16’ya yükseldi, ardından George onu bir ekran etrafında kovalayamayınca Poole bir sonraki pozisyonda beşinci üç sayılık atışını yaptı.

Takım sahibi Steve Ballmer, saha kenarındaki bir koltuğun sepetin altına düşmesini izledi.

Leonard 21 sayı, George ise 15 şutunun üçünü 11 sayıyla buldu. George sekiz üçlük atışından birini yaptı, Norman Powell yedek kulübesinden dokuza bir şut attı ve Eric Gordon 10’da ikisi derinden olmak üzere 16 atışının altısını yaptı.

Gordon, “Mazeret olmamalı,” dedi. “Zorundayız [have] detaylara daha fazla dikkat. Bana göre her şey biz oyuncularda ve daha fazlasını getirmeliyiz.”

Clippers, Ocak ayındaki altı maçlık mağlubiyet serisinden bir kadro değişikliği, enerjideki artış ve cirolarını büyük ölçüde azaltarak yön verdi. Bu plan tekrar çalışacaksa, yakında olması gerekiyor – sadece 17 oyun kaldı.