Clippers büyük bir fark yakaladı ve Russell Westbrook’la 4-0 öne geçti

Birumut

New member
SAN FRANCİSCO –

Perşembe günü 18.064 koltuk kapasitesine ulaşmaktan çekinen sadece birkaç açık koltuğun olduğu bir arenada, hiç kimse kendisini sürekli olarak Clippers guardı Russell Westbrook’tan daha fazla alanla çevrelenmiş bulmadı.

Golden State, başından sonuna kadar bu sezon %30 üçlük atan Westbrook’u, kendisinin ve diğer tüm savunma oyuncularının birkaç adım öteye sarkarak şut atmasına cesaret etti; Westbrook üç sayı yayının üzerinde top sürerken ayakları boyalı alana bastı. Şuttan ziyade pasa veya hamleye daha fazla önem vermek.

Kaçınma stratejisi Westbrook’un kariyerinde benzersiz değil, ancak dört maç önce Clippers’a katıldığından beri ilk kez bu kadar abartılı bir düzeyde uygulandı ve 12 şutunun üçünü yapan ve hiçbirini yapmayan Westbrook ile mesafe koymanın zorluğunu vurguladı. Boyalı saha dışında yaptığı yedi şuttan 28’inde sekiz sayı ve altı asistle oynadı.

Ancak All-Star arasının sona ermesinden ve dört maçlık mağlubiyet serisinin başlamasından bu yana açıkça görüldüğü gibi, son yenilgi, Golden State’e 115-91’lik mağlubiyetle Clippers’ı 33-32 geride bırakan Clippers’ın zorlukları bunlarla sınırlı değil. yeni oyun kurucularının en iyi kullanım alanlarını bulmak.

Yıldız Paul George, aciliyetin “daha iyi olabileceğini” söyledi ve top kaybı sonrasında turnikeye dönüşen geçiş savunmaları da öyle olabilir; bu, 16’nın 29 Warriors puanına dönüştüğü mağlubiyet serisinin ortasındaki bir başka kalıcı sorundur.

Hücumda son zamanlarda sorun olmadı; sadece Warriors’a karşı 43 üçlük atışının dokuzunu attıklarını gördüm.

Clippers Cuma günü Sacramento’da oynayacağı zaman, Kawhi Leonard arka arkaya maçların ikinci gecesinde dinlenmeye devam ederken forma giymeyeceğini söylediği için yine kısa kadroya alınacaklar. Gardiyan Norman Powell da sol kolu askılı olarak soyunma odasından ayrıldı.

Koç Tyronn Lue, “Bizim için sadece rotayı korumamız gerekiyor, zihinsel olarak güçlü olmalıyız, pes edememeliyiz ve daha sert olmalıyız” dedi. “Sonuç bu. İşler yolunda gitmediğinde, bu size nelerden oluştuğunuzu gösterir ve ben iyi bir ekibe sahip olduğumuza, onların da aynı şekilde olmaları gerektiğine, aynı güveni hissetmeleri gerektiğine inanıyorum.

“Kaçırılan şutlar umurumda değil, bu olacak. Topu bazılarına çevireceksiniz ama pes edemezsiniz ve benim işim bu sertliğe ve “tamam, işler iyi gitmiyor, o zaman hadi bu konuda bir şeyler yapalım” zihniyetine sahip olmak.”

Clippers forveti Kawhi Leonard’a (2), Perşembe günü San Francisco’da ilk yarıda Golden State Warriors guardı Donte DiVincenzo (0) tarafından faul yapıldı.

(Jeff Chiu / Associated Press)

Oyunun kurallarını değiştiren üçüncü çeyrekte Westbrook iki top kaybının yanı sıra sadece iki top kaybından sorumluydu; Clippers (33-32) şut atmaktan (22’ye dört) daha fazla top kaybı (yedi), toplam 16 sayı daha az top kaybı yaptı. Golden State guardı Jordan Poole’un bu çeyrekte tek başına attığı 22 sayıdan daha fazla. Clippers üçüncü çeyreğin bitimine 6:05 kala Westbrook yedek kulübesine gittiğinde üç sayı öndeydi. Dip buradan düşmeye devam etti, çeyreğin son 10 dakikasında Clippers’ın 12 sayılık üstünlüğünün Warriors’ın 15 sayılık üstünlüğüne dönüştüğü görüldü – Clippers dört maçta üçüncü kez çift haneli üstünlük kaybetti.

Westbrook, bu stratejiye karşı çıkanlar hakkında “Sadece agresif olun, agresif olmanın yollarını bulun” dedi. “İlk yarıda harika bir iş çıkardığımı düşündüm, ikinci yarıda ise hala şut atamadık. Dikişten çıkıp oyun oynama ve yapmam gereken her şeyi yapma fırsatlarım oldu ve bazı şutları da kaçırdım.”

Sorun dördüncüde daha da derinleşti, Westbrook’un direğe giriş pasını devirmesiyle sayı 16’ya yükseldi, ardından George onu perdenin etrafında kovalayamayınca Poole bir sonraki pozisyonda beşinci üçlük atışını yaptı.

Takım sahibi Steve Ballmer, saha kenarındaki bir koltuktan sepetin altındaki çöküşü izledi.

Leonard 21 sayı atarken, George da 15 şutunun üçünü 11 sayıya çevirdi. George sekiz üçlük atışından birini attı, Norman Powell yedek kulübesinden dokuza bir şut attı ve Eric Gordon, 10 atıştan ikisi derinden olmak üzere 16 şutunun altısını attı.

Gordon, “Hiçbir mazeret olmamalı” dedi. “Zorundayız [have] ayrıntılara daha fazla dikkat. Bana göre her şey biz oyunculara bağlı ve daha fazlasını getirmeliyiz.”

Clippers, Ocak ayındaki altı maçlık mağlubiyet serisinden kadro değişikliği, enerji artışı ve top kayıplarını önemli ölçüde azaltarak kurtuldu. Eğer bu plan tekrar işe yarayacaksa, bunun yakın zamanda gerçekleşmesi gerekiyor; geriye sadece 17 oyun kaldı.