AAU koçu, Clippers takım arkadaşlarını 10 yıl önce nasıl bağladı?

Birumut

New member
Skip Robinson, Bones Hyland’ın Marcus Morris Sr. ile ilk tanıştığı anı canlı bir netlikle hatırlıyor, çünkü bir ortaokul öğrencisinin kendisinden 11 yaş büyük bir NBA oyuncusuna merhaba demeden önce meydan okuduğunu görmek kolayca unutulacak bir şey değil.

Yaklaşık on yıl önceydi ve Hyland’ın Philadelphia merkezli Amatör Atletizm Birliği takımının koçu olan Robinson, gardiyana hedeflerini sordu. Tepki gerçekti ve kesindi: NBA. Robinson bunun ne olacağını anlayan birini tanıyordu: Ondan on yıl önce Robinson, Morris ve ikizi Markieff’in yer aldığı bir AAU takımına koçluk yapmıştı. Bir toplantıya aracılık etti.

“Spor salonunda bir turnuvaya hazırlanıyorduk ve ikizleri gündeme getirdim ve Marcus, ‘Şu anda en iyi çocuk kim?’ ‘Bence Bones en fazla potansiyele sahip’ gibiyim.

“Ama o sırada 115 pound ağırlığında olabilirdi, muhtemelen 5-9 gibiydi. Marcus, ‘Hangisi?’

Morris şöyle dedi: “Arkadan çıkmış gibiydi ve uzun, cılızdı, sanki pek bir şey söylemiyormuş gibi.”

Robinson şunları söyledi: “Marcus onunla bire bir oynamayı kabul edene kadar Bones elini sıkmazdı.”

Hyland toplantı hakkında “Ona haber vermek istedim,” dedi, “Elimde bazı numaralar var.”

Hyland ve Robinson, şut oyunu HORSE’a karar verdiklerini hatırlıyorlar – Hyland için neredeyse on yıldır hiç dağılmayan ham güvenin erken bir göstergesi, sonunda ikisinin Clippers takım arkadaşı olmasına yol açtı.

Hyland’ın ailesinde bir boşluk bırakan ve sadece dört yıl sonra NBA’e ulaşmak için dizini mahveden, hayatını değiştiren bir yangına katlanmasına yardımcı olan kendine olan inancıydı. Clippers, 2022 NBA seçmelerinden önce onun hakkında daha fazla şey öğrendikçe değer verdiği bir kaliteydi. Denver’da daha büyük bir rol arayışına ve gerçekleşmediğinde ticaretine yön verdi.

Hyland, Şubat’taki son takas tarihinden sonra Los Angeles’a geldiğinde, Clippers, Hyland’ı neyin çok iyi harekete geçirdiğini bilen kişinin yanına, evinde ve yolda dolabını koydu: Morris. Şimdi 33 yaşında olan emektar forvet, 22 yaşındaki Hyland ile olan ilişkisinin tam daire doğasını bir ağabeyininkine benzetti.

Robinson, “Benim için mutlu bir zaman çünkü nereden geldiğimizi biliyorum,” dedi. “Bones’un ilk AAU turnuvası, sadece iç çamaşırı ve çorap değişimi gibi bir plastik poşet geçirmiş olabilir. bu [Morris twins] çok da gelmedi Şimdi nerede olduklarını görmek benim için bir kazanç.

“Marcus’un yanında bir ton zaman geçireceğini biliyorum ve bu, geceleri onun çıkarlarını yürekten düşünen birinin yanında olacağını bilerek uyuyabileceğim bir şey. Bu, nasıl veteriner olunacağını ve ne yapmanız gerektiğini ve ne yapmamanız gerektiğini bilen bir NBA veterineridir.

Morris ve Hyland’ın tanışması, Y Kuşağı ve Z Kuşağı nesillerini kapsayan anlık bir dostluğu ateşlemedi. Bağlantı bir farkındalık yarattı, Morris, Hyland ilk 100’e giren oyunculardan biri olurken onu izliyordu, Hyland ise, Robinson aracılığıyla, zaten belirsizlik ve trajedi yoluyla NBA’e giden bir yol kat etmiş bir oyuncuya karşı açık bir çizgisi olduğunu biliyordu.

Clippers guardı Bones Hyland, geçen ay Denver’a dönüşü sırasında eski Nuggets takım arkadaşlarıyla şakalaşıyor.

(David Zalubowski / Associated Press)

Hyland, doğduğunda Nah’shon olarak adlandırıldı, ancak yalnızca yakın ailesi onu “hükümet adı” olarak adlandırdı. Geri kalanı için o, sıska vücuduna bir kez bakan Tavuk lakaplı bir çocukluk arkadaşı tarafından verilen bir takma ad – gerçekten, diyor – Kemikler. Boy, büyük bir güveni yalanlıyor. Hyland, AAU’nun Zırh Altında devresindeki en büyük isimleri korumak istedi, bunlara Tanrı vergisi olduğunu söylediği enerjiye güvenen bir defans oyuncusu gibi inşa edilen geleceğin en iyi NBA draftı Anthony Edwards da dahil. Anita Baker, Freddie Jackson ve Luther Vandross’un şarkılarını söyleyerek ekip gezileri geçirdi.

Sanatçılar, annesi ailenin Wilmington, Del., evini temizlerken müzik çalarken dinleyen ve uyum sağlamayı öğrenen Hyland’ın çocukluğunun müziğinin bir parçası. Hyland, 2018’de bir NCAA turnuva maçı izlerken ateşin dumanını ilk kez orada hissetti.

Yangın büyüdükçe Hyland, tek çıkışının ikinci kattaki yatak odası penceresinden olduğunu fark etti. İniş sırasında sağ dizi bir tuğla merdivene çarptı. Vücudunun geri kalanı, düşüşünü yakalamaya çalışan çevredekiler tarafından daha fazla hasar görmekten kurtuldu. Bir çocuk hastanesine götürüldü ve daha sonra patella tendonunda yırtık teşhisi kondu. Kayıplarının en küçüğüydü. Büyükannesi Fay ve 3 haftalık 11 aylık iki kuzeni içeride mahsur kaldı ve daha sonra aldıkları yaralardan öldü.

“Geceleri, onun çıkarlarını yürekten düşünen birinin yanında olacağını bilerek uyuyabilirim. Bu, ne yapmanız ve ne yapmamanız gerektiğini bilen bir NBA veterineridir.”
– Eski AAU oyuncusu Bones Hyland’da Robinson’u atlayın ve Clippers’ta NBA kıdemli Marcus Morris Sr.’a katılın

Morris ikizleri, anneleri Angel ve erkek kardeşleri Blake ile birlikte yaşadıkları Kuzey Philadelphia’daki evin yandığını öğrendiklerinde lise son sınıf öğrencisiydiler. Bir lise maçı sadece saatler uzaklıktaydı. Yine de oynadılar ve kazandılar, ardından birkaç blok ötedeki anne tarafından büyükanne ve büyükbabalarının evine taşındılar. Ailenin 2016’daki bir Bleacher Raporu hikayesinde söylediği gibi, neredeyse tüm malları kaybolmuşken, çocuklar bodrumda uyudular ve sırayla yakındaki bir benzin istasyonundan satın aldıkları gazyağı kutularını alan ısıtıcıları için eve geri getirdiler.

“Bones için bence ateşi – ve ikizleri de, özellikle [Marcus], onları farklı bir alana itti – her şeyin ellerinden alındığını gördüler ve bu konuda yapabilecekleri hiçbir şey yoktu,” dedi Robinson. “Bu yüzden ligi yapmak için o kadar yürek ve çaba harcamak istiyorlar.”

Hyland NBA’i kazandığında ve Denver geçen sezon Wilmington’a arabayla bir saatten daha kısa mesafede Philadelphia’da oynadığında, ihbardan önce ailesinin evindeki yangını söndürmeye yardım eden 40 Wilmington itfaiyecisiyle görüştü. Ona göğsünün sol tarafında “Bones” yazan özel bir istasyon ceketi hediye ettiler.

Morris, “Bunun hakkında gerçekten hiç konuşmadık, bence çok uzak,” dedi. “Sadece gelecekten ve onunla gurur duymaktan ve şu anda ihtiyacı olan her şeyden bahsediyoruz.

Marcus Morris Sr. (en sağda), Bones Hyland'ın (soldan dördüncü) yer aldığı bir AAU ekibiyle bir fotoğraf için poz veriyor.

Marcus Morris Sr. (en sağda), Bones Hyland’ın (soldan dördüncü) yer aldığı bir AAU ekibiyle bir fotoğraf için poz veriyor.

(Sp Robinson’ın izniyle)

“Bizim geldiğimiz yerde doğal olarak… birçok insanın yaşadığı bir trajedi var. Kendimiz için asla gerçekten üzülmedik. Sadece devam etti.

Hyland, Morris ile olan bağlantısının “bundan daha derine indiğini”, paylaşılan kayıp deneyimini söyledi.

“Bu, bizim için içinden geçmemiz gereken derin, derin bir sekans,” dedi, “ama ilk tanıştığımız andan itibaren ikimizin de uyumlu olduğunu hissediyorum.”

Hyland kısa süre önce ikisinin de Başak olduğunu öğrendi. Robinson, her ikisinin de yerel pistlerde uyguladığı kondisyon antrenmanlarından nefret ettiğini, hatta Hyland’ın üç millik ısınmayı ve ardından 100 ve 200 metrelik sprintleri önlemek için bir banyoda saklandığını ekledi. Bağlantıları, Hyland’ı genç oyuncularla sık sık ilişki geliştirmediğini söyleyen Morris için bir istisna haline getirdi.

Hyland’ın 2022 NBA seçmelerinden önce Clippers için çalışması planlanmadan önceki gece, Robinson’u aradı ve “ağabey” in Los Angeles’ta olup olmadığını sordu. Morris öyleydi ve daha sonra Hyland’ı öğle yemeğine çıkardı.

Hyland, “Bu benim için gerçekten bir ağabey, gerçekten yakın bir aile” dedi.

Clippers forveti Marcus Morris Sr. oyun arasında bir mola sırasında basketbolu iki eliyle tutuyor.

Clippers forveti Marcus Morris Sr., genç oyuncuları genellikle kanatları altına almadığını, ancak yaklaşık on yıl önce genç bir Bones Hyland ile bir istisna yaptığını söyledi.

(David Zalubowski / Associated Press)

Nuggets ve Clippers oynadığında, Hyland ve Morris maç sonrasında Morris’in çocukları veya Hyland’ın sezonu hakkında sohbet ederdi. Hyland ve Denver, geçen ayki takas son tarihinden önce bir ayrılığa doğru ilerlerken, takımın ve oyuncunun bir All-Rookie sezonundan çıkan rolünü nasıl gördüğü arasındaki boşluk genişlerken, Morris bir sondaj tahtası olarak kaldı. Ocak ayında, Denver Clippers’ı bir bozguna uğrattıktan sonra, oyuncular yetişmek için Denver tribünlerinde Robinson ile buluştular ve her oyuncunun birlikte oynamaktan ne kadar heyecan duyacaklarını söylemesiyle potansiyel bir hamlenin gümbürtüleri vardı.

Nuggets genel menajeri Calvin Booth geçen ay takası açıklarken “Geçen yıl erkekler sakatlandığı için çok oynamanız, bu yıl çok oynayacağınız bir rol olacağı anlamına gelmiyor” dedi. . “Bunun her zaman bir sürtüşme noktası olacağını düşünüyorum.”

Hyland geçen ay ESPN’e ikinci sezonunda daha iyi oynadığını hissettiğini ancak iletişim eksikliğini gerekçe göstererek organizasyon tarafından daha kötü muamele gördüğünü söyledi. Hyland ayrıca bir oyunun ortasında yedek kulübesinden ayrılarak takımdan disiplin istedi.

Hyland’ın Clippers’taki rolü, deneyimli guard Russell Westbrook’un eklenmesiyle Denver’dakinden daha küçük, Hyland’ı kenardaki bir rotasyon adayından, bir geri saha sıkışmasının ortasında, yalnızca kısa süreli gecelerde kullanılan bir puanlama seçeneğine itiyor. Antrenör Tyronn Lue, Hyland’ı “koçlardan sürekli iletişim” yoluyla meşgul etmeye çalıştı.

“Ve bence Marcus da yardımcı oluyor,” diye ekledi Lue.

Morris, “Enerjiyi ve birçok erkeğin neler yaşadığını okumakta iyiyim,” dedi. “Bu lig affetmez, bu yüzden dostum, tam yerinde olmalısın, zihinsel, fiziksel, her şey aynı hizada olmalı. Ve pek çok genç erkek bence öyle değil [about] yetenek, sadece uzun ömür ve iş yönü ve diğer organizasyonlarda ve günlük şeylerde yaşadığınız diğer şeyler. Bence bunun farkında değiller.

“Amacımı basketbol hakkında konuşmaktan biraz daha fazla kullanmaya çalışıyorum çünkü basketbol şu anda durumun dörtte biri bile değil.”

Yine de bazen, sadece basketbol. İki oyuncu ve bir top. İlk HORSE oyununu kim kazandı?

“Hatırlamıyorum,” dedi Hyland, cevabı gülümsemesinden daha azını açığa vuruyordu.